Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 kwietnia 2014, 12:43

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (31 marca - 6 kwietnia 2014 r.)

W minionym tygodniu polscy dystrybutorzy nie wykazali się zbytnią aktywnością. Dopisali za to deweloperzy, zapowiadając dwie nowe gry. Ponadto dowiedzieliśmy się, nad czym pracuje obecnie studio Reality Pump.

Studio Techland chce podbić rynek mobilny grą Hellraid: The Escape - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (31 marca - 6 kwietnia 2014 r.) - wiadomość - 2014-04-07
Studio Techland chce podbić rynek mobilny grą Hellraid: The Escape

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku w minionym tygodniu.

Zapowiedzi gier

Anomaly Defenders

Polskie studio 11bit zapowiedziało Anomaly Defenders, czyli najnowszą odsłonę popularnej serii strategicznej. Gra należeć będzie do gatunku tower defense i tym samym stanowić ma odwrotność poprzednich trzech części, w których kierowaliśmy stroną atakującą. Gracze obejmą dowództwo nad siłami kosmitów i ich zadaniem będzie taka rozbudowa bazy, aby udało im się skutecznie odeprzeć inwazję armii ludzkości.

Projekt powstaje z myślą o pecetach oraz urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Android. Na razie twórcy nie są gotowi podać planowanej daty premiery.

Hellraid: The Escape

Mobilny projekt ma również w planach studio Techland, a konkretnie jego wewnętrzny zespół nazwany Shortbreak, który obecnie pracuje nad przygodową grą akcji Hellraid: The Escape. Jest to produkcja odrębna w stosunku do pecetowego Hellraid i zamiast na walce skoncentruje się na rozwiązywaniu zagadek logicznych.

Projekt powstaje obecnie wyłącznie z myślą o urządzeniach z systemem iOS i trafi na App Store 15 maja tego roku. Gra sprzedawana ma być w cenie 2,99 dolarów (około 9 zł) i nie będzie posiadała żadnych mikropłatności.

Pozostałe wieści

The Vanishing of Ethan Carter zostanie wydane już za 3-4 miesiące?

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (31 marca - 6 kwietnia 2014 r.) - ilustracja #2

Jeden z graczy zapytał Adriana Chmielarza za pośrednictwem Twittera o datę premiery przygodówki The Vanishing of Ethan Carter. Szef studia The Astronauts odpowiedział, że ma nadzieję, iż tytuł zostanie wydany już za 3-4 miesiące.

Przypomnijmy, że gra powstaje obecnie wyłącznie z myślą o pecetach. Dopiero w późniejszym terminie mogą ukazać edycje konsolowe.

Wieści ze studia Reality Pump

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (31 marca - 6 kwietnia 2014 r.) - ilustracja #3

W minionym tygodniu dowiedzieliśmy się także sporo na temat tego, czym zajmuje się teraz studio Reality Pump. Obecnie zespół koncentruje się wyłącznie na pirackim RPG Raven’s Cry. Z tego powodu wstrzymano prace nad horrorem Sacrilegium i nie wiadomo, czy zostaną one w przyszłości wznowione. Autorzy rozważają także wyprodukowanie Two Worlds III oraz Earth 2170.

Osobom zainteresowanym dowiedzeniem się więcej na temat obecnej sytuacji w Reality Pump polecamy zapoznanie się z naszym artykułem:

  1. Two Worlds III czy nowy Earth? Sprawdzamy jak się ma legendarne polskie studio Reality Pump

NevenTale – ruszyła zbiórka pieniędzy na polskie MMORPG za 2 miliony dolarów

Na serwisie Kickstarter wystartowała zbiórka na NevenTale, czyli grę MMORPG autorstwa polskiego zespołu Vavel Game Studio. Projekt powstaje wyłącznie z myślą o pecetach, a cel minimalny ustalono na bardzo ambitnym poziomie 2 mln dolarów. Zbiórka dobiegnie końca 10 maja.

Gra zaoferuje pięć grywalnych ras oraz system rozwoju pozbawiony podziału na klasy. Całość ma się koncentrować głównie na aspekcie fabularnym, a nie na tzw. „grindzie”, czyli rozwijaniu bohatera poprzez nieustanne zabijanie potworów. Tytuł powstaje w oparciu o technologię HeroEngine, znaną m.in. z Star Wars: The Old Republic.

World of Tanks - Wielki Finał Wargaming.net League rozstrzygnięty. Wygrało Natus Vincere

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (31 marca - 6 kwietnia 2014 r.) - ilustracja #4

W zeszłym tygodniu w warszawskich Złotych Tarasach odbył się Wielki Finał trzeciego sezonu mistrzostw Wargaming.net League w grze World of Tanks. Podczas drugiego dnia imprezy z zawodów odpadła najlepsza polska drużyna, czyli Lemming Train. Musiała ona uznać wyższość zespołu Natus Vincere, który ostatecznie wygrał cały turniej.

Warto dodać, że finałowe spotkanie przyciągnęło do Złotych Tarasów ponad 800 widzów.

Ciekawe linki

  1. Premiery gier w Polsce + Ryk Premier (31 marca – 4 kwietnia 2014)
  2. Diablo III: Reaper of Souls wciąga dusze polskich graczy. Top Empik - Tydzień 12
  3. The Elder Scrolls Online debiutuje w Polsce i na świecie w wersji PC
  4. Age of Wonders III debiutuje w Polsce i na świeciei
  5. Gry w pudełkach: najciekawsze promocje na weekend 5-6 kwietnia