Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 kwietnia 2014, 09:07

The Elder Scrolls Online debiutuje w Polsce i na świecie w wersji PC

Dziś ma miejsce premiera pecetowej wersji gry The Elder Scrolls Online na terenie Polski i w pozostałych częściach świata. Tytuł jest dostępny u nas zarówno w wydaniu standardowym, jak i kolekcjonerskim (Edycja Cesarska). Ponadto z okazji debiutu twórcy udostępnili infografikę, na której prezentują dotychczasowe statystyki gry.

The Elder Scrolls Online w skrócie:
  • Twórcy: ZeniMax Online
  • Gatunek: MMORPG
  • Realia: fantasy – świat Tamriel (Druga Era)
  • Model płatności: opłata za grę + comiesięczny abonament
  • Dostępne wydania: standardowe i kolekcjonerskie (Edycja Cesarska)
  • Platformy sprzętowe: PC, od czerwca także PS4 i XOne

Nie minęły trzy lata od czasu premiery The Elder Scrolls V: Skyrim, a gracze właśnie otrzymują kolejną okazję, by cieszyć się przygodami w fantastycznym świecie Tamriel. Jednak tym razem nie mówimy o standardowej odsłonie serii, przyjmującej postać jednoosobowego cRPG-a, lecz grze typu MMO. Mówiąc krótko, dziś ma miejsce premiera pecetowej wersji The Elder Scrolls Online, zarówno na terenie Polski, jak i w pozostałych rejonach globu. Na rodzimym rynku produkcja została udostępniona dzięki firmie Cenega, w oryginalnej angielskiej wersji językowej. Sugerowaną cenę standardowego wydania gry ustalono na poziomie 199,99 zł, lecz istnieje możliwość nabycia go już za 149 zł – po szczegóły zapraszam do naszej porównywarki cenowej. Rzecz jasna, należy pamiętać, że po upływie pierwszych 30 dni zabawy The Elder Scrolls Online będzie wymagało opłacania comiesięcznego abonamentu, kosztującego około 50 zł.

Polskojęzyczna wizualizacja edycji kolekcjonerskiej gry The Elder Scrolls Online. - The Elder Scrolls Online debiutuje w Polsce i na świecie w wersji PC - wiadomość - 2014-04-04
Polskojęzyczna wizualizacja edycji kolekcjonerskiej gry The Elder Scrolls Online.

Co więcej, omawiany tytuł jest dostępny na naszym rynku nie tylko w wydaniu standardowym, ale również kolekcjonerskim, znanym jako Edycja Cesarska. W jej skład wchodzi metalowe opakowanie na płyty (Steelbook), 30-centymetrowa figurka daedrycznego księcia Molag Bala, 224-stronicowy „Ulepszony cesarski przewodnik po Tamriel”, drukowana mapa kontynentu o wymiarach 53 x 66 centymetrów, a także garść dodatków cyfrowych: przywilej grania przedstawicielem dowolnej rasy w jakimkolwiek Przymierzu oraz bonusowy wierzchowiec (Biały rumak cesarski), zwierzątko (Krab błotny) i przedmiot (Pierścienie Mary). Sugerowana cena tego wydania wynosi 419,99 zł, lecz ponownie – nieco korzystniejsze oferty znajdziecie w porównywarce.

Tak, jak wspomniano w zajawce, z okazji premiery twórcy udostępnili również statystyki dotyczące The Elder Scrolls Online, prezentując je w formie estetycznej infografiki (znajdziecie ją na końcu tej wiadomości). Dowiecie się z niej między innymi tego, ilu graczy zarejestrowało się do beta testów (ponad 5 milionów), ile różnych przedmiotów można znaleźć w świecie gry, ilu bohaterów niezależnych zamieszkuje Tamriel oraz jak wiele krabów błotnych trzeba zabić, by osiągnąć poziom 50.

Na koniec warto wspomnieć, że osoby, które do tej pory cieszyły się przygodami w ramach Early Access (czyli Wczesnego Dostępu dla zamawiających grę przed premierą), będą miały możliwość kontynuowania zabawy do niedzieli, do godziny 10:00 – potem jedyną możliwością dalszego wędrowania po Tamriel stanie się aktywacja pełnej wersji gry. Przypomnijmy jeszcze, że The Elder Scrolls Online zmierza również na konsole nowej generacji (Xbox One, PlayStation 4), lecz premiera produkcji w tych wersjach nastąpi dopiero w czerwcu bieżącego roku.

TWOIM ZDANIEM

Jaki Alliance wybierzesz grając w The Elder Scrolls Online? (chcemy sprawdzić w jakim Alliance będzie najwięcej Polaków)

Ebonheart Pact
39,4%
Daggerfall Covenant
35,8%
Aldmeri Dominion
24,8%
Zobacz inne ankiety