Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 kwietnia 2014, 21:12

autor: Orbech

The Vanishing of Ethan Carter zostanie wydane już za 3-4 miesiące?

Adrian Chmielarz został zapytany przez fana na swoim twitterze, kiedy można spodziewać się wydania gry The Vanishing of Ethan Carter tworzonej przez jego autorskie studio The Astronauts. Chmielarz odpowiedział, że tytuł może zadebiutować na rynku już za około 3 lub 4 miesiące.

W The Vanishing of Ethan Carter spróbujemy rozwikłać zagadkę zaginionego chłopca, Ethana. Gra zostanie wydana na komputery PC i ma zademonstrować fotorealistyczną grafikę. - The Vanishing of Ethan Carter zostanie wydane już za 3-4 miesiące? - wiadomość - 2014-04-04
W The Vanishing of Ethan Carter spróbujemy rozwikłać zagadkę zaginionego chłopca, Ethana. Gra zostanie wydana na komputery PC i ma zademonstrować fotorealistyczną grafikę.
The Vanishing of Ethan Carter w skrócie:
  • grę tworzy polskie studio The Astronauts,
  • tytuł będzie przygodówką, w której wcielimy się w detektywna posiadającego nadnaturalne zdolności. Zadaniem gracza będzie odnalezienie zaginionego chłopca, tytułowego Ethana,
  • grę charakteryzować ma nowatorskie podejście do interfejsu i narracji,
  • tytuł ma zostać wydany w tym roku na komputery PC tylko w dystrybucji cyfrowej.

Adrian Chmielarz został zapytany przez fana na swoim oficjalnym twitterze, kiedy można spodziewać się premiery gry The Vanishing of Ethan Carter. Założyciel polskiego studia The Astronauts odpowiedział, że ma nadzieję, iż tytuł zostanie wydany już za 3 lub 4 miesiące. The Vanishing of Ethan Carter nie ma ustalonej oficjalnej daty premiery gry, nawet przybliżonej, a więc na razie musimy zadowolić się tą wiadomością. The Vanishing of Ethan Carter zapowiada się co najmniej interesująco. Dzięki tzw. metodzie „fotogrametrii” deweloperzy wykorzystują autentyczne zdjęcia, by na ich podstawie wygenerować realistyczne obiekty w 3D. Używając algorytmu, nazywającego się Lowe’s Scale Invariant Feature Transform, studio The Astronauts może stworzyć trójwymiarową reprezentację obrazu widocznego na zdjęciach. Dzięki temu deweloperzy nie muszą własnoręcznie tworzyć każdego modelu i tekstury. Nie oznacza to jednak, że twórcy rezygnują z nadania grafice własnego charakteru - jak sami piszą na blogu: "To mroczna opowieść, a nie dokument - a to wymaga wsparcia w postaci specyficznego stylu wizualnego, który wykracza poza fotorealizm (a wręcz czasem jest go trudniej osiągnąć niż czysty fotorealizm)".

Poza piękną grafiką, The Vanishing of Ethan Carter zapowiada się równie ciekawie jeśli chodzi o fabułę. W grze wcielimy się w detektywa mającego paranormalne zdolności. Jego zadaniem będzie rozwikłanie zagadki tajemniczego zniknięcia tytułowego Ethana. Idąc w ślad za porywaczami, protagonista trafi do górskiej doliny, gdzie znajdzie zmasakrowane ciała kidnaperów chłopca. Fabuła gry inspirowana jest kultowymi horrorami i literaturą weird fiction, której prekursorem był H.P. Lovercraft.