Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 marca 2014, 11:10

autor: Draug

Age of Wonders III debiutuje w Polsce i na świecie

Dziś ma miejsce polska i światowa premiera gry Age of Wonders III. Strategia turowa studia Triumph Software została u nas wydana nakładem firmy Techland – tak w edycji standardowej, jak i Premium – a jej ceny zaczynają się od około 75 zł. Co więcej, w sieci pojawiły się pierwsze recenzje tego tytułu, którym towarzyszą wysokie oceny.

Zgodnie z zapowiedziami sprzed miesiąca, dziś ma miejsce premiera gry Age of Wonders III. Mowa tu o osadzonej w realiach fantasy strategii turowej od studia Triumph Software, która stanowi kolejną odsłonę popularnej serii zapoczątkowanej w 1999 roku. Debiut dotyczy nie tylko rynku światowego, ale również polskiego – dystrybucją tytułu w naszym kraju zajęła się firma Techland. Jest on dostępny w polskiej kinowej wersji językowej (czyli z przetłumaczonymi napisami). Sugerowana cena gry w edycji standardowej wynosi 99 zł, lecz poszczególne sklepy oferują ją za mniejsze pieniądze, zaczynając od około 75 zł – więcej informacji na ten temat znajdziecie w naszej porównywarce cenowej. Age of Wonders III jest dostępne wyłącznie na komputerach osobistych.

Dziś rozpoczyna się długo wyczekiwana trzecia „era cudów”. Kto biegnie do sklepu, by stać się jej częścią? - Age of Wonders III debiutuje w Polsce i na świecie - wiadomość - 2014-03-31
Dziś rozpoczyna się długo wyczekiwana trzecia „era cudów”. Kto biegnie do sklepu, by stać się jej częścią?

Oprócz wspomnianej wersji standardowej, na polskim rynku dostępna jest również Edycja Premium w sugerowanej cenie 119,90 zł (aczkolwiek i w tym przypadku możliwy jest zakup po mniejszych kosztach – raz jeszcze odsyłam do porównywarki). Wydanie to różni się od podstawowego kilkoma bonusami: drukowanym poradnikiem, Wielką Księgą Armii, plakatem, ścieżką dźwiękową, zestawem naklejek oraz dodatkiem DLC ze scenariuszem o nazwie Dragon’s Crown. Nie zaszkodzi też wspomnieć, że osoby, które zamówiły Age of Wonders III w pre-orderze (w dowolnej edycji), otrzymały DLC Odrodzenie Elfów, również z nowym scenariuszem.

Ponadto w sieci pojawiły się pierwsze recenzje omawianego tytułu. Co prawda, na tę chwilę serwis Metacritic indeksuje zaledwie cztery teksty, lecz wszyscy krytycy przyznali grze wysokie oceny, wahające się między 82 a 86 punktami procentowymi. Testerzy zachwalają wciągającą rozgrywkę, bogactwo możliwości, graficzne piękno, a także niespotykany spryt sztucznej inteligencji. Rzecz jasna, możecie być pewni, że wkrótce recenzja Age of Wonders III pojawi się również na łamach naszego serwisu. Tymczasem zachęcam Was do zapoznania się z całkiem świeżymi jeszcze wrażeniami z beta testów autorstwa ElMundo: