Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 marca 2014, 09:37

Gry z serii Metro trafią na konsole nowej generacji w ramach pakietu Metro Redux?

Na forum dyskusyjnym jednego z włoskich serwisów zajmujących się grami pojawiła się nieoficjalna informacja, że w lipcu bieżącego roku użytkownicy pecetów i konsol nowej generacji (Xbox One, PlayStation 4) mają otrzymać Metro Redux – pakiet gier Metro 2033 i Metro: Last Light, uzupełniony o DLC do obu tytułów. Niestety, wydawca serii, firma Deep Silver, nie potwierdził tych pogłosek.

Kto chciałby zagłębić się w moskiewskie metro na PlayStation 4 lub Xboksie One? - Gry z serii Metro trafią na konsole nowej generacji w ramach pakietu Metro Redux? - wiadomość - 2014-03-31
Kto chciałby zagłębić się w moskiewskie metro na PlayStation 4 lub Xboksie One?

Z pewnością niejeden miłośnik książek z cyklu Uniwersum Metro 2033 (zapoczątkowanego przez Dmitrija Głuchowskiego) i FPS-ów z serii Metro ucieszyłby się, gdyby kolejna gra osadzona w tym ponurym postapokaliptycznym świecie trafiła na konsole nowej generacji. I jakkolwiek na nową odsłonę z prawdziwego zdarzenia może przyjść nam poczekać nawet kilka lat, istnieje szansa, że posiadacze Xboksa One i PlayStation 4 otrzymają dotychczasowe gry – Metro 2033 i Metro: Last Light – w unowocześnionej wersji, cechującej się przede wszystkim znacznie poprawioną oprawą graficzną. Obie produkcje mają jakoby znaleźć się w pakiecie nazwanym Metro Redux, zawierającym również dodatki (zwłaszcza DLC) do nich. Debiut zestawu nastąpi rzekomo w lipcu bieżącego roku. Jego docelową platformą sprzętową miałyby być też komputery osobiste.

Niemniej, jakkolwiek wieści te mogą brzmieć bardzo obiecująco, należy podejść do nich z dużą dozą ostrożności. Ich źródłem jest bowiem włoska strona internetowa evereye.it – a właściwie jej forum dyskusyjne, na którym przytoczoną informacją podzielił się jeden z użytkowników. Wydawca omawianej serii, firma Deep Silver, nie potwierdził tych doniesień. Co więcej, obecnie nie da się już dotrzeć do ich źródła, jako że poświęcony im wątek został usunięty z forum. Jedynym śladem po nim – a zarazem najtwardszym dowodem na potwierdzenie rewelacji – są dwa obrazki, jakie się tam znalazły (oba znajdziecie przy niniejszej wiadomości). Pozostaje nam więc tylko czekać na ewentualną oficjalną zapowiedź Metro Redux.

Gry z serii Metro trafią na konsole nowej generacji w ramach pakietu Metro Redux? - ilustracja #2Pierwsza książka Dmitrija Głuchowskiego – Metro 2033 – ukazała się w 2005 roku, natomiast na grę wideo o tym samym tytule fanom przyszło czekać kilka lat, do roku 2010. Strzelanka studia 4A Games okazała się przyzwoitym tytułem, mogącym pochwalić się gęstym jak smoła klimatem, lecz jednocześnie trapionym stosunkowo licznymi bolączkami technicznymi. Na szczęście deweloper wziął sobie do serca krytyczne uwagi i nie popełnił wielu błędów przy tworzeniu kolejnej produkcji – Metro: Last Light – która okazała się jednym z najlepszych FPS-ów ubiegłego roku.

Metro Redux – perfidne oszustwo czy niekontrolowany wyciek? - Gry z serii Metro trafią na konsole nowej generacji w ramach pakietu Metro Redux? - wiadomość - 2014-03-31
Metro Redux – perfidne oszustwo czy niekontrolowany wyciek?