Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lutego 2014, 13:30

autor: luckie

Age of Wonders III zadebiutuje w marcu

Age of Wonders III ukaże się 31 marca 2014 roku na PC. Strategia turowa studia Triumph Software, stanowiąca miks Cywilizacji i Heroes of Might & Magic, trafi do sprzedaży w dwóch edycjach: standardowej i kolekcjonerskiej – obie doczekają się pudełkowego wydania.

Miłośnicy strategii turowych już za miesiąc otrzymają propozycję godną rozważenia - Age of Wonders III zadebiutuje w marcu - wiadomość - 2014-02-26
Miłośnicy strategii turowych już za miesiąc otrzymają propozycję godną rozważenia

Age of Wonders III otrzymało wreszcie konkretną datę premiery. Do tej pory, po zeszłorocznej obsuwie, nie wiedzieliśmy, kiedy dokładnie zadebiutuje ten tytuł – teraz jednak deweloper ujawnił, że nastąpi to 31 marca 2014 roku. Jak podawaliśmy na początku miesiąca, w naszym kraju dystrybucją nowej gry strategicznej studia Triumph Software zajmie się firma Techland. Tytuł będzie dostępny w polskiej wersji językowej (napisy) i trafi do sprzedaży w dwóch edycjach pudełkowych: standardowej i kolekcjonerskiej. Prócz tego grę da się zamawiać w popularnych punktach dystrybucji cyfrowej: na Steamie i GOG.com. W obu sklepach za edycję standardową zapłacimy 23,99 euro (ok. 100 zł), a za kolekcjonerską 28,99 euro (ok. 120 zł). Poniżej możecie obejrzeć nowy zwiastun produkcji:

Szczegóły premiery Age of Wonders III
  1. Data: 31 marca 2014 roku
  2. Dystrybutor: Techland
  3. Platformy docelowe: PC
  4. Pudełkowa edycja standardowa – 99 zł (lub mniej)
  5. Pudełkowa edycja kolekcjonerska – 119,90 zł (lub mniej)

Standardowe pudełkowe wydanie Age of Wonders III wyceniono na 99 zł, przy czym w wielu polskich sklepach da się je kupić taniej – już od 80 zł (szczegóły w naszej porównywarce cenowej). Do zamówień przedpremierowych dołączane jest DLC Odrodzenie Elfów, zawierające dodatkową misję, dostępną w trybie solowym oraz w multiplayerze. Edycja kolekcjonerska oferuje ponadto: poradnik, Wielką Księgę Armii, plakat, bonusowy scenariusz Dragon’s Crown, ścieżkę dźwiękową oraz zestaw naklejek. Zestaw kosztuje domyślnie 119,90 zł.

Age of Wonders III stanowi powrót do pamiętnej serii strategii turowych Age of Wonders – jej ostatnia odsłona, Age of Wonders: Magia Cienia, ukazała się w lipcu 2003 roku. Gra powstaje w studiu Triumph Software, którego dorobek obejmuje wcześniejsze wcielenia cyklu, jak również obie części Overlord.

Tytuł zabiera graczy do świata fantasy, toczonego wojną dobra ze złem. Jeśli chodzi o rozgrywkę, Age of Wonders III leży gdzieś pomiędzy Heroes of Might & Magic a Cywilizacją Sida Meiera. Rozwój imperium gracza oraz podejmowanie globalnych decyzji strategicznych odbywa się na losowo generowanej mapie świata. Gdy jednak dochodzi do spotkania dwóch wrogich armii, rozpoczyna się turowe starcie w stylu Heroesów. Ważną rolę – zarówno podczas zarządzana frakcją, jak i na polu bitwy – odgrywają postaci przywódcze (Sorcerer, Warlord, Theocrat, Rogue, Archdruid oraz Dreadnought), posiadające odmienne umiejętności i styl walki. Prócz kampanii solowej, tytuł oferuje tryb wieloosobowy dla miłośników kooperacji i rywalizacji.

  1. Oficjalna strona Age of Wonders III