Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 kwietnia 2015, 12:13

autor: Luc

Age of Wonders III - zobacz jednostki z dodatku Eternal Lords

Do premiery Age of Wonders III: Eternal Lords zostało niewiele czasu, twórcy coraz chętniej ujawniają więc kolejne szczegóły. Na świeżo opublikowanym wideo omawiają najistotniejsze zmiany, a także prezentują kilka nowych jednostek oraz klasę nekromanty.

Drugi dodatek zadebiutuje za niespełna dwa tygodnie. - Age of Wonders III - nowe wideo prezentuje jednostki z dodatku Eternal Lords - wiadomość - 2015-04-04
Drugi dodatek zadebiutuje za niespełna dwa tygodnie.

Niecały miesiąc temu, studio Triumph Software zapowiedziało oficjalnie drugie rozszerzenie do wydanego rok temu Age of Wonders III. Po Golden Realms wydanym kilka miesięcy wcześniej, gracze ponownie przeniosą się do świata fantasy, tym razem w ramach dodatku Eternal Lords. W momencie ujawnienia projektu zdradzono wiele wstępnych szczegółów – m.in. dwie całkowicie nowe rasy (Frostlingi oraz Tigranie), dodatkową specjalizację bohatera (nekromanta), zmiany w systemie poparcia naszego królestwa czy chociażby Cosmic Events, czyli losowe wydarzenia na mapie, które mają wprowadzić więcej dynamiki do rozgrywanych scenariuszy. Część z zapowiadanych zmian i usprawnień można obejrzeć „w akcji” na świeżo opublikowanym, 20-minutowym wideo (znajduje się na samym dole), na którym twórcy omawiają poszczególne jednostki i prezentują ich możliwości.

Podczas rozgrywki poznaliśmy dokładniej przede wszystkim frakcję Frostlingów, a pośród nich m.in.:

  • Royal Guards – potrafią przyjmować obrażenia zamiast chronionej jednostki;
  • White Witch – jednostka wsparcia, zdolna do podnoszenia odporności sojuszników;
  • Ice Scraper – oddziały zadające niewielkie bazowe obrażenia, ale potrafiące zamrażać przeciwników;
  • Ice Queen – potężna jednostka poruszająca się po polu bitwy na rydwanie ciągniętym przez niedźwiedzie. Potrafi zadać gigantyczne obrażenia obszarowe.

Twórcy sporą część materiału poświęcili także na omówienie klasy nekromanty oraz postaci, jakie potrafi przyzywać lub rekrutować do swojej armii. Są to:

  • Death Bringer – jednostka ze zdolnością „przeciągania” przeciwników na naszą stronę;
  • Lost Souls – oddział pełniący raczej rolę zwiadowczą;
  • Reanimator – potrafi wskrzeszać poległych w formie szkieletów oraz leczyć inne nieumarłe jednostki;
  • Banshee – potężne kreatury skupiające się na wzmacnianiu/osłabianiu innych;
  • Bones Collector – gigantyczna, nieumarła bestia zbierająca kości poległych – im więcej ich uzbiera, tym silniejsza się staje.

Podczas rozgrywki pokrótce omówiono również parę innych, mniej spektakularnych oddziałów, zaprezentowano kilka nowych czarów oraz budowli, a także wspomniano o usprawnionym AI, które w nadchodzącym dodatku ma być odrobinę mniej pasywne. Jednocześnie zapowiedziano, że w najbliższej przyszłości pojawić mają się kolejne, podobne filmy, omawiające pozostałe zmiany wprowadzane przez Eternal Lords.

Age of Wonder III to turowa gra strategiczna osadzona w świecie fantasy. Gracz wcielając się w rolę jednego z przywódców, gromadzi armię, zbiera surowce, rozbudowuje kolejne miasta oraz walczy z obecnymi na mapie neutralnymi stworami i wrogimi frakcjami. Oprócz tego, gra kładzie duży nacisk na rozwój samych bohaterów – to od nas zależy kim ostatecznie się staną. Gra zadebiutowała na rynku w marcu 2014 roku, jedynie w wersji na PC. Pół roku później wydano pierwszy dodatek – Golden Realms, zaś drugie rozszerzenie – Eternal Lords, jest planowane na 14 kwietnia 2015 roku.