Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Age of Wonders III: Golden Realms (PC)

Age of Wonders III: Golden Realms PC

Pierwsze duże rozszerzenie do gry Age of Wonders III, wydanej w 2014 roku, blisko 11 lat po premierze ostatniej z odsłon serii. Za stworzenie dodatku i samej gry odpowiadają oryginalni twórcy cyklu – studio Triumph Software, znane także z serii Overlord.

To jest dodatek do gry Age of Wonders III.

Strategiczne | fantasy | turowe | multiplayer

PC Windows
Okładka Age of Wonders III: Golden Realms (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

18września2014

18września2014

Steam

Age of Wonders III: Golden Realms to pierwszy duży dodatek do turowej strategii fantasy Age of Wonders III. Rozszerzenie opracowało studio Triumph, czyli ten sam zespół, który opowiadał za podstawową wersję gry.

Produkcja wprowadza nową grywalną frakcję w postaci halflingów, którzy otrzymali własne jednostki i unikalnych bohaterów oraz specjalną mechanikę łutu szczęścia, pozwalającą jednostce na uniknięcie ataku, jeżeli jest w dobrym stanie ducha. Wokół losów tej rasy obraca się także obejmująca trzy scenariusze mini kampania. W niej możemy pomóc ocalałym z masakry halflingom odbudować imperium na terenie egzotycznej krainy i stawić czoło prastaremu złu. Ponadto dostępne są także dwie samodzielne misje, do rozegrania samotnie lub w trybie multiplayer.

W rozszerzeniu umieszczono także liczne nowe lokacje, takie jak ruiny wymarłych cywilizacji czy siedlisko Nag, czyli rasy przypominającej węże. W bitwach bierze udział ponad dwadzieścia dodatkowych typów jednostek, nie tylko tych należących do armii halflingów, ale również m.in. syreny oraz potwory znane jako Glutton, które potrafią pożreć naraz cały oddział. Autorzy nie zapomnieli także o rozszerzeniu listy artefaktów o 50 dodatkowych pozycji.

Age of Wonders III: Golden Realms wprowadza również zmiany do mechanizmów rozgrywki. Gracze mogą wykorzystać tzw. mistyczne ulepszenia miast, które zależą od znajdujących się nieopodal miejsc z magicznymi skarbami. Zwiększa to różnorodność metropolii i czyni ich lokalizację jeszcze bardziej istotną. Ponadto każda rasa otrzymała własny typ budowli defensywnej. Pojawił się także dodatkowy sposób rywalizacji z innymi władcami w formie tzw. Zadań Imperialnych. W ich ramach nagrodę otrzymuje strona, która jako pierwsza zrealizuje konkretne zadanie - np. wybudowanie wiecznego miasta. Dodano z również nowy warunek zwycięstwa, gdzie gracze muszą zdobyć struktury z prastarymi pieczęciami i utrzymać je przez określony czas, przy okazji odpierając ataki rywali.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 37 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5.8 / 10 na podstawie 14 głosów czytelników.

Gry podobne do Age of Wonders III: Golden Realms

Klasyfikacja PEGI Age of Wonders III: Golden Realms

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Age of Wonders III: Golden Realms

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane: Core 2 Duo 2.4 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB (GeForce 460 lub lepsza), 10 GB HDD, Windows XP/Vista(SP2)/7(SP1)/8/8.1
Golden Realms pierwszym dużym dodatkiem do Age of Wonders III
Golden Realms pierwszym dużym dodatkiem do Age of Wonders III

wiadomość22 sierpnia 2014

Studio Triumph zapowiedziało Age of Wonders III: Golden Realms, czyli pierwszy dodatek do tegorocznej turowej strategii fantasy. Zaoferuje on nową rasę z własną mini kampanią oraz wiele innych elementów wzbogacających rozgrywkę.