Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Warlock 2: The Exiled (PC)
OkładkaWarlock 2: The Exiled (PC)

Warlock 2: The Exiled PC

Osadzona w realiach fantasy strategia turowa, stanowiąca sequel gry Warlock: Master of the Arcane. Podobnie jak pierwowzór z 2012 roku tytuł wyprodukowało niezależne, rosyjskie studio Ino-Co.

Strategiczne | fantasy | ekonomiczne | turowe | strategiczne wojenne

Warlock 2: The Exiled Premiera PC

10kwietnia2014

producent: Ino-Co wydawca: Paradox Interactive Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Warlock 2: The Exiled to turowa strategia fantasy będąca kontynuacją gry Warlock: Master of the Arcane z 2012 roku. Tytuł wyprodukowało rosyjskie studio Ino-Co, czyli ten sam zespół, który opracował pierwowzór.

Akcja ponownie osadzona została w pełnej magii krainie Ardania, która jest również tłem dla cyklu Majesty. Od czasu naszej poprzedniej przygody wiele uległo zmianie, mroczne siły roztrzaskały bowiem całe uniwersum na liczne fragmenty. Wcielamy w czarnoksiężnika, który został wygnany do jednego z odległych odłamków. Naszym zadaniem jest powrót do głównego świata i zemsta na winnej jego wypędzenia grupie czterech magów, określających siebie mianem Wikariuszy.

Podobnie jak pierwowzór, Warlock 2: The Exiled jest turową strategią, w której gracze rozwijają własne imperium. Zajmujemy się m.in. rozbudową miast, gromadzeniem i zarządzaniem surowcami oraz toczeniem wojen przeciwko innym magom. Kluczową rolę odgrywa system magiczny, w ramach którego prowadzimy badania umożliwiające odblokowywanie kolejnych gałęzi na drzewku czarów. W sumie w grze umieszczono ponad 150 zaklęć.

Same czary nie wystarczą jednak do podbicia krainy - konieczne jest dowodzenie armiami. W ich skład mogą wejść zarówno jednostki wyszkolone w miastach, jak i te przywołane za pomocą magii. W trakcie zabawy otrzymujemy okazję do dowodzenia m.in. gigantycznymi szczurami, wojskami krasnoludów oraz watahami wilkołaków.

Podczas kampanii fabularnej podbijamy kolejne odpryski świata, powoli przejmując kontrolę nad całą Ardanią. Dostępny jest również wzorowany na pierwowzorze tryb Master of Arcane, w którym naszym zadaniem jest zdominowanie pojedynczej dużej mapy. Nie zabrakło również trybów multiplayer, opartych zarówno na rywalizacji, jak i kooperacji.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 45 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.1 / 10 na podstawie 16 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Warlock 2: The Exiled

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Warlock 2: The Exiled Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core i3 3.4 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce 550 Ti lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows Vista/7/8 64-bit