Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 października 2013, 10:07

Zapowiedziano Warlock 2: The Exiled - turową strategię fantasy studia Ino-Co

Firma Paradox Interactive i studio Ino-Co zapowiedziały grę Warlock 2: The Exiled, czyli kontynuację udanej turowej strategii fantasy z zeszłego roku.

Firma Paradox Interactive zapowiedziała turową strategię Warlock 2: The Exiled, czyli kontynuację Warlock: Master of the Arcane z 2012 roku. Gra powstaje wyłącznie z myślą o pecetach, a jej premiera zaplanowa została na wiosnę przyszłego roku. Za produkcję odpowiada rosyjskie studio Ino-Co, czyli ten sam zespół, który opracował pierwowzorów.

  1. Warlock 2: The Exiled – oficjalna strona gry

Akcja ponownie osadzona zostanie w pełnej magii krainie Ardania, która jest również tłem fabularnym dla cyklu Majesty. Uniwersum gry zostanie roztrzaskane na fragmenty, a my wcielimy się w czarnoksiężnika, który zostaje wygnany do jednego z odległych odłamków. Naszym zadaniem będzie powrót do głównego świata i zemszczenie się na winnej jego wypędzenia grupie czterech magów określających siebie mianem Wikariuszy.

Zapowiedziano Warlock 2: The Exiled - turową strategię fantasy studia Ino-Co - ilustracja #1

Podobnie jak pierwowzór, Warlock 2: The Exiled będzie turową strategią, w której gracze będą rozwijali własne imperium. Zajmiemy się m.in. rozbudową miast, gromadzeniem oraz zarządzaniem surowcami oraz toczeniem wojen przeciwko innym magom. Kluczową rolę odegra system magiczny, w ramach którego będziemy prowadzili badania umożliwiające odblokowywanie kolejnych gałęzi na drzewku czarów. W sumie w grze znajdziemy ponad 150 zaklęć.

Same czary nie wystarczą do podbicia krainy. Zamiast tego konieczne będzie dowodzenie armiami. W ich skład wejdą zarówno jednostki wyszkolone w miastach, jak i te przywołane za pomocą magii. W trakcie zabawy będziemy dowodzili m.in. gigantycznymi szczurami, wojskami krasnoludów oraz watahami wilkołaków.

Podczas kampanii będziemy podbijali kolejne odpryski świata, powoli przejmując kontrolę nad całą Ardanią. Dostępny też ma być wzorowany na pierwowzorze tryb Master of Arcane, w który naszym zadaniem będzie zdominowanie pojedynczej dużej mapy. Nie zabraknie również trybów multiplayer, opartych zarówno na rywalizacji, jak i kooperacji.