Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 października 2013, 10:18

autor: Hed

Watch Dogs potrzebuje czterordzeniowego procesora i 64-bitowego systemu [news zaktualizowany]

Watch Dogs, nowa gra firmy Ubisoft, będzie potrzebowała 64-bitowego systemu operacyjnego i czterordzeniowego procesora. Tak przynajmniej wynika z wymagań sprzętowych edycji pecetowej, które pojawiły się na stronie wydawcy.

Aktualizacja: Sebastien Viard, dyrektor techniczny gry Watch Dogs, przekazał, że poniższe wymagania sprzętowe nie są oficjalne i firma Ubisoft ujawni poprawne zestawienie niedługo. Deweloper zapewnił też, że prawdziwe wymagania będą nieco niższe od tych, które przedstawiliśmy. Przepraszamy za wprowadzenie w błąd – podamy właściwą konfigurację, gdy tylko będzie ona dostępna.

Aiden bierze na celownik pecety graczy – Watch Dogs będzie miało wysokie wymagania sprzętowe. - Watch Dogs potrzebuje czterordzeniowego procesora i 64-bitowego systemu – wymagania sprzętowe [news zaktualizowany] - wiadomość - 2013-10-04
Aiden bierze na celownik pecety graczy – Watch Dogs będzie miało wysokie wymagania sprzętowe.
Watch Dogs:
 • Poznaliśmy wymagania sprzętowe pecetowej wersji gry
 • Ma ona wymagać między innymi 64-bitowego systemu oraz czterordzeniowego procesora

Firma Ubisoft przedstawiła wymagania sprzętowe pecetowej wersji gry Watch Dogs, która wyjdzie w listopadzie tego roku. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że produkcja będzie potrzebowała 64-bitowego systemu i stosunkowo mocnego sprzętu. Zestawienia pojawiły się podobno na stronie oficjalnej wydawcy, ale później zostały usunięte. Zauważył je i zapisał jeden z użytkowników popularnego forum NeoGAF.

Żeby zagrać w Watch Dogs będziemy potrzebowali co najmniej czterordzeniowego procesora, 4 GB pamięci operacyjnej oraz karty grafiki kompatybilnej z DirectX 11, czyli np. GeForce’a GTX 460 lub Radeona HD 5770. Rekomendowane wymagania to ośmiordzeniowy procesor, 8 GB pamięci operacyjnej i karta grafiki DirectX 11 z 2 GB pamięci (GeForce GTX 560 ti lub Radeon HD 7850). Ubisoft podał też konfigurację „ultra”, czyli coś dla najbardziej zamożnych graczy.

Wymagania minimalne:

 1. Procesor: czterordzeniowy (Core 2 Quad Q6600 lub Phenom X4 9750)
 2. Pamięć operacyjna: 4 GB
 3. Karta grafiki: DirectX 11 z 1 GB pamięci (GeForce GTX 460 lub Radeon HD 5770)
 4. Dysk twardy: 20 GB
 5. System operacyjny: Windows Vista (SP2), Windows 7 (SP1) lub Windows 8

Wymagania rekomendowane:

 1. Procesor: ośmiordzeniowy (Core i7-3770 lub FX-8350 Eight-Core)
 2. Pamięć operacyjna: 8 GB
 3. Karta grafiki: DirectX 11 z 2 GB pamięci (GeForce GTX 560 ti lub Radeon HD 7850)
 4. Dysk twardy: 20 GB
 5. System operacyjny: Windows Vista (SP2), Windows 7 (SP1) lub Windows 8

Wymagania „ultra”:

 1. Procesor: ośmiordzeniowy (Core i7-3930K lub FX-9370 Eight-Core)
 2. Pamięć operacyjna: 8 GB
 3. Karta grafiki: DirectX 11 z 2 GB pamięci (GeForce GTX 670 lub Radeon HD 7970)
 4. Dysk twardy: 20 GB
 5. System operacyjny: Windows Vista (SP2), Windows 7 (SP1) lub Windows 8

Powyższe zestawienia pozwalają sądzić, że Watch Dogs będzie jedną z tych gier, która naprawdę wykorzysta zasoby komputerów osobistych. No chyba, że produkcja okaże się słabo zoptymalizowana, ale to akurat wydaje się mało prawdopodobne. W końcu produkcja Ubisoftu wychodzi na obecne i przyszłe konsole, a do tej pory firma raczej dobrze radziła sobie z edycjami pecetowymi. Pecetowcy, szykujcie swoje sprzęty na gry „następnej generacji”.

 1. Oficjalna strona gry Watch Dogs

Watch Dogs to gra akcji rozgrywająca się w nieodległej przyszłości, w której ludzkość jest nieustannie monitorowana przy pomocy rozbudowanego systemu kamer, zabezpieczeń i terminali. Bohaterem produkcji jest Aiden Pearce, haker i były przestępca, który wchodzi w zatarg z instytucjami rządowymi, by zemścić się za krzywdy wyrządzone jego rodzinie. Światowa premiera Watch Dogs odbędzie się w listopadzie na PC, Xboksie 360, PlayStation 3, Wii U, Xboksie One i PlayStation 4.