Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 października 2013, 11:25

autor: luckie

Twórcy Call of Duty: Ghosts o trybie Squads – film z polskimi napisami

Poza tradycyjnym multiplayerem Call of Duty: Ghosts zaoferuje tryb Squads, w którym gracz stworzy własny oddział i przetestuje go na polu walki. Więcej szczegółów znajdziecie w filmie przygotowanym przez studio Infinity Ward.

Studio Infinity Ward – twórcy tegorocznej odsłony Call of Duty – opublikowało materiał, w którym szerzej omówiony został zapowiadany wcześniej wieloosobowy tryb Squads. Film z polskimi napisami znajdziecie poniżej:

Squads lub po naszemu Oddziały, to nowość, jaką Call of Duty: Ghosts wprowadzi do popularnej serii gier FPS. Tryb ten pozwoli stworzyć dziesięcioosobowy zespół wirtualnych żołnierzy, a następnie posłać go do walki w specjalnie przygotowanych wariantach rywalizacyjnej rozgrywki. Udział w nich zaowocuje zdobyciem punktów doświadczenia, te z kolei pozwolą odblokować nowe elementy wyposażenia oraz opcje modyfikacji wyglądu postaci. Tryby dostępne w zakładce Squads to:

  1. Wargame – gracz oraz pięciu członków stworzonego wcześniej oddziału (lub szóstka żywych graczy) staje naprzeciw drużyny botów. Trudność kierowanych przez sztuczną inteligencję przeciwników ma się dostosowywać do umiejętności grających.
  2. Squad Assault – sześć osób może zmierzyć się z oddziałem innego gracza, będącego w stanie offline. Tryb gry i mapa zostają wcześniej wybrane przez dowódcę danego oddziału. Co za tym idzie, podopieczni mogą zdobywać dla nas doświadczenie (punkty XP), nawet gdy sami w danym momencie nie gramy.
  3. Squad vs Squad – pojedynek dwóch graczy i ich oddziałów. Przed wzięciem udziału w tym trybie warto odpowiednio zbalansować swój zespół tak, aby żołnierze wzajemnie się uzupełniali.
  4. Safeguard – walka o przetrwanie dla czterech współpracujących ze sobą osób. Gracze mają do dyspozycji perki oraz serie ofiar ze standardowego trybu multiplayer. Safeguard występuje w odmianie poszerzonej oraz Infinite, gdzie kolejnym falom wrogów nie ma końca.
Warianty rozgrywki w trybie Squads - Twórcy Call of Duty: Ghosts o trybie Squads – film z polskimi napisami - wiadomość - 2013-10-04
Warianty rozgrywki w trybie Squads

Punkty doświadczenia zdobyte w trybie Squads kumulują do puli, wspólnej dla całego segmentu wieloosobowego. Dzięki temu świeży gracze mogą się dobrze przygotować, zanim ruszą do walki z żywym przeciwnikiem. Możliwość tworzenia oddziałów na pewno ożywi zabawę, nawet jeśli po drugiej stronie celownika znajdować się będzie bot. Samodzielne powołanie zespołu wirtualnych żołnierzy, obdarzonych własną twarzą i zróżnicowanymi umiejętnościami, a następnie stanięcie z nimi ramię w ramię do boju, na pewno okaże się dużo bardziej satysfakcjonujące, niż walka w drużynie bezimiennych botów.

Call of Duty: Ghosts zadebiutuje 5 listopada w wersji na PC, Xboksa 360, PlayStation 3 i Wii U. W późniejszym czasie gra pojawi się także na konsolach nowej generacji – Xboksie One oraz PlayStation 4.

  1. Testujemy multiplayer w Call of Duty: Ghosts - więcej, szybciej, lepiej
  2. Oficjalna strona internetowa gry Call of Duty: Ghosts