Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lutego 2014, 20:29

autor: qjin

Age of Wonders III zostanie wydane po polsku nakładem Techlandu

Polski dystrybutor, firma Techland, ogłosił, że Age of Wonders III, oczekiwana kontynuacja nieco zapomnianej serii strategicznej, trafi na polski rynek pod koniec marca bieżącego roku. Gra tworzona tylko z myślą o komputerach PC i Mac pojawi się w naszym kraju w wersji z polskimi napisami.

Age of Wonders III zostanie wydane w Polsce nakładem firmy Techland - Age of Wonders III zostanie wydane po polsku nakładem Techlandu  - wiadomość - 2014-02-06
Age of Wonders III zostanie wydane w Polsce nakładem firmy Techland

O tym, że Age of Wonders III, czyli kolejna część cyklu, który ostatnim razem doczekał się dodatku Magia Cienia w 2003 roku, powraca na komputery osobiste, usłyszeliśmy dokładnie rok temu. Studio Triumph Software, autorzy oryginału oraz serii Overlord, ogłosiło wówczas kontynuację, zademonstrowało zwiastun oraz podzieliło się pierwszymi szczegółami. Premiera pierwotnie miała odbyć się jesienią 2013 roku, ale niestety doszło do opóźnienia i nowy termin wyznaczono na początek 2014 roku. Age of Wonders III trafi ostatecznie do sprzedaży przed końcem marca (brak dokładnej daty), w tym również w Polsce dzięki uprzejmości firmy Techland, która postanowiła wydać tę grę na naszym rynku w polskiej kinowej wersji językowej (napisy).

Gracze, którzy zarywali noce przez poprzednie części Age of Wonders, mogą być trochę zawiedzeni faktem, że nie doczekamy się pełnej rodzimej lokalizacji. Jednak powinniśmy cieszyć się z tego, że tytułem zainteresował się jakiś polski dystrybutor i będzie sprzedawał go chociaż w wersji z przetłumaczonymi napisami. Warto również wspomnieć, że „trójka” pojawi się w Polsce w dwóch wydaniach: zwykłym oraz tzw. premium, które ma zawierać bliżej niesprecyzowane dodatki. Techland ujawni zawartość wkrótce – póki co można jedynie stworzyć listę tego, co chcielibyśmy ujrzeć w edycji specjalnej Age of Wonders III.

Nowa odsłona serii, którą finansowo wspiera Markus „Notch” Persson, twórca Minecrafta, nie zerwie z tradycją, a więc pod wieloma względami będzie przypominać poprzedniczki, które były grami strategicznymi w klimatach fantasy przypominającymi popularne Heroes of Might & Magic czy również cieszące się uznaniem graczy Disciples. Teraz pozostaje czekać na ogłoszenie daty premiery gry, co powinno nastąpić niebawem, ponieważ debiut pod koniec marca wydaje się wręcz pewny. Cena polskich wydań Age of Wonders III nie została jeszcze zdradzona.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Age of Wonders III

Age of Wonders III