Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lutego 2014, 20:20

2014 FIFA World Cup Brazil – EA zapowiada nową odsłonę piłkarskiej serii

Electronic Arts zapowiedziało oficjalnie nową odsłonę piłkarskiej serii FIFA. Gra 2014 FIFA World Cup Brazil, pozwoli graczom na udział w Mistrzostwach Świata zorganizowanych w tym roku w Brazylii. Tytuł zostanie wydany jedynie na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3, a jego premiera będzie miała miejsce w połowie kwietnia.

Mistrzostwa w Brazylii odbędą się w dniach 12 czerwca - 13 lipca i wezmą w nich udział 32 zespoły z całego świata - 2014 FIFA World Cup Brazil – EA zapowiada nową odsłonę piłkarskiej serii - wiadomość - 2014-02-06
Mistrzostwa w Brazylii odbędą się w dniach 12 czerwca - 13 lipca i wezmą w nich udział 32 zespoły z całego świata

Fani serii FIFA z pewnością nie będą zaskoczeni dzisiejszą zapowiedzią Electronic Arts. Zgodnie z oczekiwaniami, EA Sports ogłosiło, że 17 kwietnia tego roku w ręce graczy trafi specjalna i samodzielna wersja gry FIFA 14. 2014 FIFA World Cup Brazil przeniesie graczy do słonecznej Brazylii i pozwoli im wziąć udział w rozgrywkach Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Zaskoczeniem może być jednak fakt, że tytuł trafi wyłącznie na konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Według EA decyzja ta była podyktowana względami finansowymi oraz ogromną bazą użytkowników obu platform. Deweloper stwierdził więc, że chciał, by produkcja trafiła jednocześnie do jak największej rzeszy fanów. Posiadacze FIFA 14 na PlayStation 4, Xboksie One oraz najprawdopodobniej PC (w oficjalnej informacji prasowej nie ma wzmianki o tej platformie) otrzymają możliwość zakupienia dodatkowych mistrzostw i drużyn w formie DLC. Nie mają jednak co liczyć na wszystkie nowości i tryby, które znajdziemy w samodzielnej wersji gry.

Twórcy 2014 FIFA World Cup Brazil obiecują, że wprowadzili wiele drobnych poprawek i ulepszeń do modelu rozgrywki FIFA 14. Przygotowano w sumie 100 nowych animacji piłkarzy (podania, obrona strzałów na bramkę i rzuty karne), 21 nowych stadionów, 15 godzin komentarzy sportowych, 7469 zawodników, a także 19 licencjonowanych selekcjonerów. Areny mistrzostw mają ożyć dzięki nowym metodom przedstawiania kibiców. Będziemy mogli zobaczyć niezliczone flagi narodowe, kolorowe transparenty i kartoniady, a podczas najgorętszych chwil meczów, podobnie jak w telewizji, zostaną nam pokazane obrazki ze stref kibica na całym świecie.

Gra posiada w sumie dziewięć trybów rozgrywki, w tym:

  1. Road to the FIFA World Cup – gracze mogą wybrać jedną spośród 203 drużyn narodowych, a następnie stopniowo piąć się po drabinie eliminacji, by ostatecznie stanąć w szranki z najlepszymi zespołami świata.
  2. Road to Rio de Janeiro – gracze walczą ze sobą online na arenach w 12 brazylijskich miastach, reprezentując jedną z drużyn narodowych. Ostateczny zwycięzca rozgrywek zabiera ze sobą puchar Mistrzostw Świata.
  3. Captain your Country – gracz wciela się w jednego zawodnika i zaczynając od drużyny rezerw, stara się uzyskiwać lepsze oceny meczowe od kolegów z reprezentacji, aby piąć się w hierarchii drużyny i zasłużyć na opaskę kapitana.
  4. Story of Qualifying – twórcy przygotowali ponad 60 scenariuszy realnych spotkań eliminacyjnych. Gracze będą mieli okazję zmienić ich bieg i przechylić szalę zwycięstwa na rzecz przegranego zespołu. Co ciekawe, podczas autentycznych rozgrywek Mistrzostw Świata, twórcy będą wprowadzać do gry nowe mecze oparte na odbytych już spotkaniach.

Twórcy obiecali, że w najbliższym czasie podadzą kolejne szczegóły dotyczące produkcji, a także okolicznościowych rozszerzeń dla FIFA 14. Wersja demonstracyjna 2014 FIFA World Cup Brazil zostanie udostępniona 8 (Xbox 360) i 9 (PlayStation 3) kwietnia.

  1. Oficjalna strona EA Sports
  2. Oficjalna strona serii FIFA