Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lutego 2014, 19:39

autor: Bartosz "qjin" Woldański

Child of Light wyjdzie w kwietniu – zobacz nowy zwiastun

Koncern Ubisoft ujawnił dokładną datę premiery dobrze zapowiadającej się dwuwymiarowej gry Child of Light. Ma ona ukazać się pod koniec kwietnia na PC oraz konsolach PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One i Wii U. Ponadto został udostępniony nowy zwiastun oraz wyjawiono cenę produktu obowiązującą na wszystkich platformach sprzętowych.

W kwietniu spróbujemy ocalić królestwo Lemuria - Child of Light wyjdzie w kwietniu – zobacz nowy zwiastun - wiadomość - 2014-02-06
W kwietniu spróbujemy ocalić królestwo Lemuria

Zapowiedziana w sierpniu ubiegłego roku gra Child of Light, wzorowana na produkcji indie zatytułowanej Limbo oraz jRPG-ach, zawita na rynku 30 kwietnia 2014 roku. Data premiery dotyczy wszystkich platform sprzętowych, na jakich ma zadebiutować nowa produkcja firmy Ubisoft. We wrześniu 2013 roku potwierdzono, że tytuł trafi nie tylko na PC, ale też na konsole obecnej i nowej generacji wyłącznie w wersji elektronicznej. Cenę każdego wydania gry ustalono na poziomie 14,99 dolarów amerykańskich (ok. 63 zł). Z okazji ujawnienia dokładnej daty premiery Child of Light zespół wydzielony ze studia Ubisoft Montreal i dowodzony przez Patricka Plourde (autora m.in. gry Far Cry 3) opublikował nowy materiał wideo, w którym zostały zaprezentowane poszczególne elementy tego tytułu będącego miszmaszem gatunkowym.

Powyższy zwiastun przedstawia najważniejsze atuty tej obiecującej produkcji, a zatem piękną, malowniczą szatę graficzną, która jest zasługą silnika Ubi Art Framework znanego z ostatnich przygód Raymana, turowy system walki inspirowany, jak wspomnieliśmy, japońskimi cRPG-ami czy możliwości wytwarzania przedmiotów (ponad 600 różnych kombinacji). Podczas rozgrywki odblokujemy ponadto 216 unikatowych zdolności oraz weźmiemy udział w trybie kooperacji dla maksymalnie dwóch graczy.

W grze udamy się do baśniowego świata Lemurii, wcielając się w postać księżniczki o imieniu Aurora. Sama rozgrywka ma łączyć w sobie kilka gatunków: zręcznościowkę, jRPG-a i przygodówkę, a zatem dużo czasu spędzimy nie tylko na starciach z przeciwnikami, ale także na eksploracji magicznego świata, rozmawianiu z NPC-ami czy pokonywaniu kolejnych przeszkód niczym w rasowych platformówkach.