Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lutego 2014, 21:31

autor: Ender

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain – premiera nawet w 2016 roku?

Analityk rynkowy, David Gibson podał informację, że w zależności od postępu prac nad Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, Konami przewiduje jego premierę nawet na początek 2016 roku.

Oczekiwanie na grę może się znacząco wydłużyć, a Konami nie jest pewne kiedy dokładnie zakończą się nad nią prace - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain – premiera nawet w 2016 roku? - wiadomość - 2014-02-06
Oczekiwanie na grę może się znacząco wydłużyć, a Konami nie jest pewne kiedy dokładnie zakończą się nad nią prace

W tym tygodniu gruchnęła już wieść o wyjątkowo krótkiej dwugodzinnej kampanii w grze Metal Gear Solid: Ground Zeroes, będącej prologiem do piątej części serii Metal Gear. Dziś okazuje się, że te kilkaset minut rozgrywki może być jedynym czasem jaki fani spędzą z ukochanym cyklem jeszcze przez najbliższe lata. W jednym ze swoich tweetów, zauważonych przez użytkownika forum NeoGAF, David Gibons, często cytowany analityk branżowy pracujący w Tokio dla firmy Macquarie Research, stwierdził, że według informacji, które Konami podało na swojej konferencji, firma planuje premierę Metal Gear Solid V: The Phantom Pain na trzeci kwartał roku fiskalnego 2015 lub 2016. Warto dodać, że w przypadku spółki oba lata obejmują okres pomiędzy kwietniem 2014 a marcem 2015 oraz kwietniem 2015 a marcem 2016.

W najgorszym przypadku oznacza to, że graczy czekają nawet ponad dwa lata oczekiwania. Tak długi okres może odbić się negatywnie na sprzedaży i potencjale tytułu, o którym usłyszeliśmy po raz pierwszy pod koniec 2012 roku, kiedy zaprezentowano jego debiutancki trailer. Prezentacja gry na ubiegłorocznych targach E3 oraz Tokyo Game Show dodatkowo zaostrzyła apetyty fanów i sprawiła wrażenie, że premiera produkcji może nastąpić nawet pod koniec tego roku.

Wedle zapowiedzi, Metal Gear Solid V: The Phantom Pain trafi na konsole PlayStation 3 i PlayStation 4 oraz Xboksa 360 i Xboksa One. Niewykluczone, że jeżeli gra ukaże się w 2016 roku, Konami może zrezygnować z wersji na platformy poprzedniej generacji.

  1. Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, czyli Snake w sandboksie nowej generacji
  2. Oficjalna strona internetowa gry Metal Gear Solid V: The Phantom Pain