Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 marca 2016, 12:33

autor: Adrian Werner

Sprzedaż Age of Wonders III przekroczyła 500 tys. egzemplarzy; autorzy pracują nad nową grą

Studio Triumph pochwaliło się, ze sprzedaż podstawowej wersji turowej strategii fantasy Age of Wonders III przekroczyła pół miliona egzemplarzy. Podobny wynik osiągnęły też łącznie wszystkie dodatki. Ponadto zespół zdradził, ze pracuje już nad kolejną grą.

Age of Wonders III okazało się sporym sukcesem. - Sprzedaż Age of Wonders III przekroczyła 500 tys. egzemplarzy, autorzy pracują nad nową grą - wiadomość - 2016-03-05
Age of Wonders III okazało się sporym sukcesem.

Od czas wydania w kwietniu zeszłego roku dodatku Age of Wonders III: Eternal Lords, o holenderskim studiu Triumph było bardzo cicho. Okazuje się jednak, że za kulisami w rzeczywistości działo się sporo. Twórcy właśnie pochwalili się, że sprzedaż podstawowej wersji Age of Wonders III przekroczyła pół miliona egzemplarzy. W takiej samej liczbie rozeszły się łącznie wszystkie trzy DLC do tej turowej strategii fantasy.

Autorzy nie kryją zadowolenia z takich wyników i dali do zrozumienia, że sukces gry pozwoli im na dalsze tworzenie rozbudowanych i wymagających tytułów. Jeden z takich projektów znajduje się obecnie na wczesnym etapie produkcji i prace nad nim postępują w szybkim tempie. Triumph stworzyło już kilka prototypów dla różnych aspektów rozgrywki i teraz łączy je w jedną całość, która zapowiada się obiecująco. Oczywiście, na razie jest zbyt wcześnie, aby autorzy mogli ujawnić jakieś konkrety. Po prostu chcieli, aby fani mieli świadomość, że studio zajmuje się obecnie czymś nowym.

Ponadto trwają prace nad kolejną aktualizacją do Age of Wonders III. Twórcy wciąż zbierają sugestie graczy i doniesienia o niedoróbkach, aby wykorzystać te informacje do opracowania zmian zawartych w kolejnym patchu.

Przypomnijmy, że Age of Wonders III trafiło do sprzedaży pod koniec marca 2014 roku, wyłącznie w wersji na pecety. Do tej pory strategia doczekała się trzech DLC. Pierwsze z nich, czyli Dragon’s Throne, zawierało dodatkowy scenariusz i zadebiutowało razem z grą. Było również częścią Edycji Deluxe. We wrześniu tego samego roku wydano znacznie większe rozszerzenie zatytułowane Age of Wonders III: Golden Realms. Produkcja oferowała nową frakcję z własną mini kampanią, rozbudowywała mechanizmy rozgrywki oraz rozszerzała listę przedmiotów i jednostek.

Trzecim i jak na razie ostatnim dodatkiem było wypuszczone w kwietniu zeszłego roku Age of Wonders III: Eternal Lords. Rozszerzenie swoimi rozmiarami kompletnie przyćmiło dwa poprzednie DLC, wprowadzając do gry dwie nowe rasy i specjalizację przywódcy, pełnowymiarową kampanię dla jednego gracza oraz sporo zmian pogłębiających polityczny aspekt rozgrywki.

  1. Recenzja gry Age of Wonders III - udany powrót do świata Evermore
  2. Age of Wonders III – oficjalna strona gry