Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 marca 2016, 15:48

Targi E3 2016 bez firm Disney i Wargaming

Firmy Disney i Wargaming poinformowały, że w tym roku nie zamierzają uczestniczyć w targach E3. Wcześniej podobne decyzje podjęły Electronic Arts i Activision.

Targi E3 w tym roku będą musiały się obejść bez kilku wystawców. - Targi E3 2016 bez firm Disney i Wargaming - wiadomość - 2016-03-05
Targi E3 w tym roku będą musiały się obejść bez kilku wystawców.

Czarne chmury zbierają się nad targami E3. Firmy Disney oraz Wargaming właśnie poinformowały, że nie zamierzają uczestniczyć w tegorocznej edycji imprezy. Pierwsza z tych firm nie podała na razie powodów tej decyzji. Natomiast twórcy World of Tanks stwierdzili, że E3 coraz mocniej koncentruje się na grach sprzedawanych w pudełkach. Natomiast Wargaming specjalizuje się w produkcjach free-to-play i tym samym targi nie wpisują się w plany biznesowe twórców.

Rezygnacja z uczestnictwa dwóch tak dużych przedsiębiorstw sama w sobie byłaby powodem do zmartwień, ale rzeczywistość prezentuje się jeszcze mniej optymistycznie dla organizatorów E3. W styczniu podobną decyzję ogłosiła bowiem firma Electronic Arts. Wydawca nie zamierza kompletnie odpuszczać sobie tej imprezy, ale zamiast uczestniczyć w niej oficjalnie zorganizuje w tych samych dniach, ale w inny miejscu, własny event nazwany EA Play. Natomiast kilka dni temu analogiczną decyzję ogłosiła firma Activision. Jej gry zostaną pokazane podczas na E3 konferencji prasowych producentów konsol, ale wydawca nie ma w planach posiadania własnego stoiska.

Tym samym na najbliższych targach zabraknie czterech dużych wystawców, co musi budzić spory niepokój u organizatorów targów. Gracze odczują to mniej, gdyż będą mogli obejrzeć materiały z produkcji części nieobecnych bezpośrednio na E3 firm. Ponadto do rozpoczęcia imprezy pozostały jeszcze ponad trzy miesiące i lista wydawców, którzy zdecydują się odpuścić sobie te targi może jeszcze ulec wydłużeniu.

Przypomnijmy, że w tym roku targi E3 dobędą się w dniach od 14 do 16 czerwca, tradycyjnie w Los Angeles.

  1. E3 – oficjalna strona targów