Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 5 marca 2016, 12:11

Powstaje mobilna gra akcji Attack on Titan

Japońska seria komiksowa Attack on Titan (w Polsce wydawana jako Atak Tytanów) doczeka się wkrótce mobilnej adaptacji. Produkcja będzie grą akcji i zadebiutuje w tym roku na systemach iOS i Android.

Attack on Titan, czyli zapoczątkowana przez komiks popularna japońska marka, doczeka się wkrótce kolejnej mobilnej adaptacji.

Niestety, na razie twórcy wypuścili bardzo mało konkretów na temat gry. Wiemy, że pracuje nad nią studio NGames Interactive, a wydawcą będzie firma GameSamba. Produkcja zmierza na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android, a premiera nastąpi pod koniec roku.

Projekt ma być grą akcji, która pozwoli graczom na wcielenie się w ludzkich żołnierzy walczących z tytułowymi Tytanami. Mechanika połączy elementy produkcji typu runner z bardziej rozbudowanym systemem sterowania, typowym dla zręcznościówek. Gracze będą musieli starannie planować swoje ataki, a potem realizować je z błyskawiczną precyzją. Zabawę uatrakcyjni system rozwoju postaci.

Niestety, na tym kończą się udostępnione informacje, ale więcej konkretów zostanie ujawnionych już wkrótce. Warto wspomnieć, że duet GameSamba i NGames pracuje również nad adaptacjami innych popularnych japońskich marek w postaci Fairy Tail oraz Tokyo Ghoul i wszystkie trzy produkcje mają zadebiutować w tym roku.

Osobom niezaznajomionym z Attack on Titan należy się na koniec kilka słów o tej marce. Jest to jeden z największych japońskich sukcesów ostatnich lat i zapoczątkowała go w 2009 roku seria komiksowa, której autorem jest Hajime Isayama. Do tej pory sprzedano ponad 50 mln egzemplarzy tomów zbierających rozdziały publikowane co miesiąc w magazynie Bessatsu Shōnen Magazine. Cykl doczekał się również licznych adaptacji na inne media. Powstały powieści, seriale animowane, filmy kinowe oraz oczywiście także gry.

Attack on Titan to postapokaliptyczna seria fantasy, która opowiada o resztkach cywilizacji ludzkiej, którym udało się przeżyć nieustające ataki tajemniczych bestii znanych jako Tytani. Istoty te pozornie nie posiadają żadnej wyższej inteligencji i istnieją tylko po to, aby pożerać ludzi. W odpowiedzi na zagrożenie z ich strony ocalali schronili się w potężnym mieście, dostępu do którego broni seria gigantycznych murów. Zapewniło to kilka dekad relatywnego spokoju, ale gdy rozpoczyna się opowieść niektóre mury zostają przerwane, a co gorsza okazuje się, że niektórzy Tytani posiadają wysoką inteligencję oraz własne tajemnicze plany.