Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 marca 2016, 10:58

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

The Surge na pierwszym gameplayu

Futurystyczna gra RPG akcji The Surge od studia Deck 13 doczekała się pierwszego nagrania z fragmentami rozgrywki. Materiał pochodzi z wersji pre-alfa i skupia się głównie na ukazaniu walki.

Przed kilkoma dniami mogliśmy obejrzeć screeny z The Surge – nowej produkcji studia Deck 13, znanego m.in. z Lords of the Fallen, które stworzono przy współpracy z firmą CI Games. Dziś mamy jednak coś znacznie ciekawszego – pierwszy gameplay. Jeżeli zastanawialiście się, jak w ruchu prezentuje się futurystyczne Dark Souls, to wystarczy, że wciśniecie przycisk play na powyższym odtwarzaczu. Na materiale ukazano przede wszystkim walkę, która wymagać ma odpowiedniego wyczucia czasu podczas atakowania przeciwnika i unikania jego ciosów. Nasze starania nagradzane będą brutalnymi finisherami, gdyż bohater się nie patyczkuje i odcina wrogom nogi, głowy itd. Pamiętajcie jednak, że materiał pochodzi z wersji pre-alpha, więc finalne wydanie może się nieco różnić od tego, co oglądamy dzisiaj.

The Surge na pierwszym gameplayu - ilustracja #2
The Surge w skrócie:
  • RPG akcji od studia Deck 13, znanego m.in. z Lords of the Fallen
  • Akcja produkcji rozegra się w futurystycznym świecie, w którym władzę przejęła zaawansowana technologia
  • Ukaże się w 2017 roku na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i komputerach osobistych

Do końca produkcji The Surge jeszcze daleka droga, gdyż tytuł ma się ukazać na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i komputerach osobistych dopiero w 2017 roku. Tytuł pozwoli nam przenieść się w przyszłość do mrocznego świata, w którym rozpanoszyła się technologia. By przeżyć będziemy musieli stoczyć niejedną walkę ze zmodyfikowanymi ludźmi oraz robotami. W ciężkiej sytuacji pomoże rozbudowany system wytwarzania przedmiotów i ulepszeń ze znajdywanych podczas rozgrywki elementów.

Deweloperzy ze studia Deck 13 od momentu zapowiedzi produkcji nie ukrywają swoich inspiracji serią Dark Souls. Oczywiście pod względem klimatu i realiów będzie to zupełnie inna gra, ale rozgrywka ma być równie wymagająca i satysfakcjonująca, co w hitowym cyklu zespołu From Software.