Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lutego 2016, 18:43

autor: Ender

The Surge – pierwsze screeny z nowej gry współtwórców Lords of the Fallen

Niemieckie studio Deck 13, które współtworzyło Lords of the Fallen, przedstawiło pierwsze screeny pochodzące z gry The Surge. Jest to RPG akcji inspirowane serią Dark Souls, które osadzone zostało w świecie science-fiction.

Gra ukaże się na pecetach i konsolach Xbox One oraz PlayStation 4 - The Surge – pierwsze screeny z nowej gry twórców Lords of the Fallen - wiadomość - 2016-02-29
Gra ukaże się na pecetach i konsolach Xbox One oraz PlayStation 4

O The Surge, a więc RPG akcji osadzonym w oryginalnym uniwersum science-fiction i inspirowanym serią Dark Souls, usłyszeliśmy po raz pierwszy w połowie ubiegłego roku. Tytuł jest przygotowywany przez niemieckie studio Deck 13, które poza współprodukcją wydanej w 2014 roku gry Lords of the Fallen, ma na koncie także kilka mniejszych projektów. Twórcy opublikowali dziś dwa pierwsze screenshoty pochodzące z gry, które prezentują głównego bohatera chronionego przez zaawansowany egzoszkielet. Ma on być jednym z kluczowych elementów rozgrywki.

Akcja The Surge ma toczyć się w niedalekiej przyszłości, w której rozwinięta technologia obróciła się przeciwko ludzkości. Podczas zabawy będziemy przemierzać spustoszony postapokaliptyczny świat, zasiedlony przez agresywne roboty oraz ludzi z cybernetycznymi wszczepami i modyfikacjami ciała. Gracze wcielają się w bliżej niekreślonego jeszcze bohatera, będącego zwykłym człowiekiem. Jego jedyną ochroną w niesprzyjającym środowisku jest mechaniczny pancerz.

Mimo tego, że gra umiejscowiona została w futurystycznej scenografii, deweloperzy położyli duży nacisk na walkę wręcz. Posługiwać będziemy się rożnego rodzaju uzbrojeniem, w tym piłą mechaniczną inspirowaną Warhammerem 40,000. Jednym z elementów mających odróżnić The Surge od dzieła studia From Software jest rozwinięty system tworzenia przedmiotów i ulepszeń. Gracze będą mogli zabierać podzespoły z ciał pokonanych wrogów i wykorzystywać je do udoskonalania własnego ekwipunku. Aby sztuka ta powiodła się będziemy musieli czasami pozbawiać oponentów konkretnych części ciała.

Podobnie jak Lords of the Fallen, gra inspirowana jest serią Dark Souls - The Surge – pierwsze screeny z nowej gry twórców Lords of the Fallen - wiadomość - 2016-02-29
Podobnie jak Lords of the Fallen, gra inspirowana jest serią Dark Souls
Gracze będą mogli ulepszać pancerz i uzbrojenie - The Surge – pierwsze screeny z nowej gry twórców Lords of the Fallen - wiadomość - 2016-02-29
Gracze będą mogli ulepszać pancerz i uzbrojenie

Prace nad The Surge rozpoczęły się w ubiegłym roku. Tytuł ukaże się na komputerach PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Premiera planowana jest wstępnie na rok 2017. Produkcja korzystać ma z autorskiego silnika graficznego.

  1. Oficjalna strona gry The Surge