Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 sierpnia 2015, 09:52

autor: Entelarmer

Deck 13 zapowiada The Surge - Dark Souls w klimatach science-fiction

Studio Deck 13 Interactive ujawniło swój najnowszy projekt - The Surge, czyli miks Lords of the Fallen i gier z serii Souls z klimatem postapokaliptycznego science-fiction. Gra jest obecnie na wczesnym etapie produkcji i ma ukazać się w 2017 roku na PC, Xboksa One oraz PlayStation 4.

Rozgrywka rodem z Dark Souls i miecz łańcuchowy w jednej grze? Szykuje się bardzo… kolorowa rozgrywka. - Deck 13 zapowiada The Surge - Dark Souls w klimatach science-fiction - wiadomość - 2015-08-07
Rozgrywka rodem z Dark Souls i miecz łańcuchowy w jednej grze? Szykuje się bardzo… kolorowa rozgrywka.

Studio Deck 13 Interactive, współtwórcy Lords of the Fallen, ujawniło na targach gamescom swój najnowszy projekt – The Surge. Podobnie jak wcześniejsza gra studia, tytuł ma oferować rozgrywkę na podobieństwo serii Souls, a więc możemy spodziewać się RPG akcji z nie najniższym poziomem trudności. O więcej szczegółów zapytał przedstawiciel serwisu Polygon w rozmowie z Marco Süßem z Deck 13, który poinformował, że projekt jest na bardzo wczesnym etapie produkcji – prace nad nim ruszyły ledwo kilka miesięcy temu. Stąd też mamy jedynie opis koncepcji twórców oraz grafikę koncepcyjną, jak również datę premiery (2017 rok) i platformy sprzętowe (PC, PlayStation 4, Xbox One).

Süß podkreślił, że zespół jest świadomy głosów krytycznych w związku z Lords of the Fallen, które część graczy krytykowała z jednej strony za nienajlepszą fabułę, z drugiej – za zbytnie zapatrzenie w serię Souls. Stąd też The Surge ma nie tylko rozwinąć podstawę poprzedniej produkcji studia, lecz także wprowadzić elementy, dzięki którym gra ma być czymś więcej niż klonem Dark Souls. Niejako idąc śladami Bloodborne, tytuł nie będzie osadzony w klimatach gotyckiego, quasi-średniowiecznego dark fantasy, tyle że zamiast świata na podobieństwo wiktoriańskiej Anglii przeniesiemy się w klimaty rodem z powieści science-fiction. Akcja produkcji ma sięgać jakieś 60-70 lat w przyszłość, po tym jak stworzona przez ludzi technologia zwróciła się przeciwko nim. W postapokaliptycznym świecie żyją zarówno zmodyfikowani ludzie, jak i mniej ludzcy mieszkańcy, a gracz wcieli się nie w żołnierza-wojownika, ale w zwykłego człowieka, dysponującego egzoszkieletem bynajmniej nieprzeznaczonym do zadań militarnych.

Tyle w sprawie fabuły, ale znalazło się też kilka informacji o rozgrywce. Jednym z elementów mających odróżnić The Surge od gier studia From Software będzie rozwinięty system tworzenia przedmiotów i ulepszeń. Ten będzie bezpośrednio związany ze wspomnianym egzoszkieletem i, uwaga, mocno powiązany z walką, bowiem gracze będą mogli zabierać technologię zmodyfikowanym przeciwnikom, obierając za cel określoną kończynę. Same starcia mają być bardziej dynamiczne niż te z Lords of the Fallen, także na skutek ulepszeń egzoszkieletu. Jeśli chodzi o uzbrojenie, można jedynie snuć domysły na podstawie ujawnionych obrazków. Na jednym z nich widzimy broń przypominającą znane uniwersum Warhammer 40,000 miecze łańcuchowe, zaś postać na grafice koncepcyjnej ma coś w rodzaju miecza naramiennego. Widać więc, że pomimo technologicznej otoczki tytuł pójdzie śladami Soulsów, z mniej lub bardziej krwawą walką wręcz jako podstawą w starciach z wrogami.

Na ten moment to wszystko, co wiemy o nowej produkcji Deck 13, pozostaje więc jedynie czekać na dalsze szczegóły, które zapewne będą ujawniane wraz z postępującymi pracami nad grą.

Ostatnia aktualizacja: 2015-08-07

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
The Surge

The Surge