Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 sierpnia 2015, 10:13

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Dota 2 umożliwi rozgrywki 24 graczom naraz

Popularna MOBA Dota 2 autorstwa firmy Valve wkrótce umożliwi rozgrywanie spotkań, w których uczestniczyć będzie aż 24 graczy. Rozgrywki te dostępne będą od przyszłego tygodnia w ramach meczów niestandardowych.

Podczas turnieju The International w grę Dota 2 rozegrano spotkanie All Stars pomiędzy drużynami Team N0tail i Team Chuan, w których połowa zawodników została wybrana z fanów zgromadzonych w KeyArena. Spotkanie było o tyle nietypowe, że w walce wzięło udział aż 20 osób, czyli po 10 w każdej ekipie. W ten sposób firma Valve zaprezentowała nowy tryb, który zostanie udostępniony użytkownikom Dota 2 Reborn w przyszłym tygodniu w ramach niestandardowych meczów. To jednak nie wszystko, gdyż okazało się, że wszystkie tego typu rozgrywki będą wspierać zmagania nawet 24 osób walczących jednocześnie. Jak mogą wyglądać takie mecze obejrzycie na powyższym zapisie spotkania All Stars.

Jeśli już jesteśmy przy Docie, to warto wspomnieć, że poznaliśmy zwycięzców konkursu na krótkometrażowy film związany z grą (była to nagroda za przekroczenie progu 8 milionów dolarów podczas sprzedaży Kompendium). Społeczność wybrała pięć najlepszych materiałów, które obejrzycie poniżej. Wszyscy wyłonieni autorzy otrzymają od Valve po 20 tysięcy dolarów.

Jednocześnie przypominam, że The International trwa nadal i zakończy się jutro, 8 sierpnia. Pula nagród w zawodach wynosi w tym roku ponad 18 milionów dolarów z czego ponad 6,5 miliona zgarną zwycięzcy. Około 2,8 miliona dolarów otrzymają zawodnicy zespołu z drugiego miejsca, niecałe 2,2 miliona z trzeciego, 1,5 miliona z czwartego, niecałe 1,2 miliona z piątego i szóstego, a pozostałe zespoły otrzymają poniżej miliona dolarów.

Dota 2 Reborn to nowa wersja popularnej gry MOBA dostępna obecnie w ramach beta testów. Tytuł wykorzystuje technologię Source 2 Engine, działa lepiej na starszych komputerach, wprowadził zmiany w interfejsie, funkcjach umożliwiających oglądanie zmagań innych graczy i szereg innych zmian. By skorzystać z edycji Reborn, wystarczy wybrać stosowną opcję w kliencie gry („Dota 2 Reborn Beta” w zakładce „Play”).