Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 sierpnia 2015, 10:54

autor: shav

Wieści ze świata (Ready Player One, Konami, Halo 5: Guardians) 7/8/2015

Dziś piszemy o dacie premiery nadchodzącego filmu Stevena Spielberga, sytuacji finansowej Konami oraz długości kampanii w Halo 5: Guardians. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Ready Player One – poznaliśmy datę premiery

Firma Warner Bros. poinformowała, że Ready Player One trafi do kin 15 grudnia 2017 roku. Za film odpowiada Steven Spielberg, który nie tylko zajmie się jego wyreżyserowaniem, ale też i produkcją. Ready Player One to film sci-fi z akcją umiejscowioną w Stanach Zjednoczonych w 1944 roku. Główny bohater, 18-letni Wade, wsiąka w wirtualny świat i rozwiązuje jedną z zagadek, będących kluczem do ogromnej fortuny, a zarazem ogromnym zagrożeniem. Tak zaczyna się jego walka o przetrwanie.

Konami nadal w świetnej formie

Sytuacja w Konami nadal nie jest zbyt jasna. Firma boryka się z falą czarnego PR-u, rozpętaną po konflikcie, a następnie zwolnieniu Hideo Kojimy, legendarnego twórcy serii Metal Gear Solid. Okazuje się jednak, że kondycja finansowa Konami jest nad wyraz dobra. Przychody działu odpowiedzialnego za gry, w pierwszym kwartale roku fiskalnego 2016, wzrosły o 16,7% w porównaniu z ubiegłym rokiem – z 20,4 miliardów do 23,8 miliardów jenów. Do tak dobrego wyniku przyczyniły się między innymi mikropłatności w grach, jak np. tryb myClub w Pro Evolution Soccer 2015.

Kampania w Halo 5: Guardians będzie dwa razy dłuższa niż w poprzedniczce

Halo 5: Guardians ma być grą lepszą i bardziej rozbudowaną od poprzednich części. Ma to dotyczyć także czasu potrzebnego na ukończenie trybu dla jednego gracza. Twórcy gry, studio 343 Industries, w rozmowie z serwisem GamesRadar przyznali, że kampania fabularna będzie dwa razy dłuższa niż w Halo 4. Deweloperzy ujawnili nawet, że początkowo ukończenie tego trybu wymagało jeszcze więcej czasu, ale ostatecznie zdecydowano się na jego skrócenie.

Galeria obrazków

Rzućcie też okiem na najnowsze galerie..

  1. Risen 3: Władcy Tytanów
  2. Lost Horizon 2

Galeria filmów

... i filmy z gier.