Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Viscera Cleanup Detail (PC)

Viscera Cleanup Detail PC

Żartobliwa zręcznościówka science fiction, symulującą pracę sprzątacza na stacji kosmicznej. Zabawa w Viscera Cleanup Detail zaczyna się w momencie, w którym normalnie oglądalibyśmy napisy końcowe.

Zręcznościowe | FPP | science fiction

PC Windows
Okładka Viscera Cleanup Detail (PC)

producent: RuneStorm

wydawca: RuneStorm

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

23października2015

23października2015

Steam

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Viscera Cleanup Detail to humorystyczna gra zręcznościowa utrzymana a klimacie science-fiction. Produkcję opracowało niezależne studio Runestorm.

Akcja zaczyna się w momencie, w którym większość kampanii w innych grach już się zakończyła. Agresywna rasa obcych podjęła próbę przejęcia kontroli nad ludzką stacją kosmiczną. Kosmici wymordowali większość załogi i zniszczyli wiele z systemów pokładowych. Najeźdźców ostatecznie powstrzymał dzielny bohater, który samodzielnie rozgromił większość nieprzyjaciół. Dobro wygrało ze złem i ludzkość została ocalona. Problem w tym, że wszystkie te wydarzenia zostawiły stację w opłakanym stanie. Wszędzie walają się zniszczone fragmenty urządzeń oraz kawałki ciał ludzi i obcych. Naszym zadaniem jest to wszystko posprzątać.

Podczas zabawy musimy zmywać krew z podłóg i ścian, zbierać porozrzucane łuski oraz oderwane fragmenty ciał, a także usuwać zniszczone przedmioty zagracające korytarze i pomieszczenia stacji. Przy sprzątaniu posługujemy się futurystycznymi wersjami takich narzędzi jak mopy czy kubły z wodą. Mechanizmy rozgrywki pozostają mniej więcej wierne temu, co znamy z rzeczywistości, więc np. każda ścierka prędzej czy później tak bardzo nasiąknie krwią, że będzie wymagała przepłukania, a kawałki ciał trzeba wrzucić do specjalnych pojemników na odpady biologiczne, a następnie je skremować w piecu.

Wirtualne sprzątanie uatrakcyjnia i jednocześnie utrudnia silnik fizyczny. Sprawia on, że rzucone przedmioty realistycznie odbijają się od powierzchni, więc jeśli np. nie trafimy fragmentem obcego mięsa do pieca, to zakrwawi nam ono każdą powierzchnię, z którą wejdzie w kontakt. Trzeba też uważać, aby nie wdepnąć w kałuże krwi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 52 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.2 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Viscera Cleanup Detail

12+

Wymagania sprzętowe Viscera Cleanup Detail

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core i5 2.6 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB Geforce GTX 560 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista/7
Viscera Cleanup Detail – wypuszczono demo symulatora futurystycznego sprzątacza
Viscera Cleanup Detail – wypuszczono demo symulatora futurystycznego sprzątacza

wiadomość12 lipca 2013

Zespół Runestorm udostępnił wersję testową humorystycznego projektu Viscera Cleanup Detail. Pozwala on na wcielenie się w członka ekipy, której zadaniem jest posprzątanie stacji kosmicznej po nieudanej próbie przejęcia jej przez obcą cywilizację.