Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2013, 20:56

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Halo na konsolę Xbox One ukaże się w przyszłym roku

Tego można było się spodziewać. Nowa odsłona serii Halo ukaże się w przyszłym roku na konsoli Xbox One i po raz pierwszy w historii zaoferuje rozgrywkę w 60 klatkach na sekundę.

Na konferencji firmy Microsoft na E3 zapowiedziano nową odsłonę jednej z najpopularniejszych serii gier. Kolejne Halo ukaże się w przyszłym roku na konsoli Xbox One i zostanie wyprodukowane przez twórców „czwórki” – studia 343 Industries.

Nie podzielono się zbyt wieloma informacjami, ale zaprezentowano za to powyższy zwiastun, na którym można zobaczyć Master Chiefa, głównego bohatera serii. Twórcy zapowiedzieli, że produkcja w pełni wykorzysta możliwości urządzenia nowej generacji, oferując piękną oprawę graficzną, działającą w 60 klatkach na sekundę.

Halo na konsolę Xbox One ukaże się w przyszłym roku. - Halo dla konsoli Xbox One ukaże się w przyszłym roku - wiadomość - 2013-06-10
Halo na konsolę Xbox One ukaże się w przyszłym roku.

Niestety to właściwie wszystko, co obecnie wiemy o tym projekcie. Niemniej sama zapowiedź tak ważnej gry powinna rozpalić serca milionów fanów tej strzelanki na całym świecie, którzy mogli poczuć się oszukani po ujawnieniu odsłony dedykowanej urządzeniom mobilnym i komputerom działających pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 8 - Halo: Spartan Assault.

Nowe Halo działać ma w 60 klatkach na sekundę. - Halo dla konsoli Xbox One ukaże się w przyszłym roku - wiadomość - 2013-06-10
Nowe Halo działać ma w 60 klatkach na sekundę.

Halo dla konsoli Xbox One ukaże się w przyszłym roku - ilustracja #3Seria Halo to obecnie jedna z najpopularniejszych marek na rynku gier wideo i nie tylko. Przygody Master Chiefa zostały zapoczątkowane przez studio Bungie w 2001 roku na pierwszym Xboksie. Ostatnia część, zatytułowana Halo 4, ukazała się w zeszłym roku na konsoli Xbox 360. W lipcu bieżącego roku na rynek trafi spin-off serii – Halo: Spartan Assault nad którym pracują dwa studia - 343 Industries i Vanguard Entertainment.