Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2013, 20:40

autor: Adrian Werner

TitanFall na konferencji Microsoftu - pierwsze materiały video i screeny

Konferencję firmy Microsoft na E3 2013 zamknął zwiastun TitanFall, czyli nowej strzelanki studia Respawn Entertainment. Pokazano również krótki fragment rozgrywki i pierwsze screeny.

Na konferencji Microsoftu zorganizowanej z okazji tegorocznego E3 nie mogło zabraknąć strzelanki TitanFall. Pokazano zwiastun i krótki zapis rozgrywki. Projekt budzi zainteresowanie głównie za sprawą osób twórców. Jest to bowiem debiutancka produkcja studia Respawn, które założyli ludzie będący wcześniej najważniejszymi pracownikami zespołu Infinity Ward.

Akcja toczyć się będzie w przyszłości i opowie o konflikcie między dwoma stronnictwami. Pierwszym z nich jest konglomerat korporacji pragnących wyeksploatować zasoby światów pozostających do tej pory na uboczu zainteresowania władz Ziemi. Zbuntowani mieszkańcy tych planet stanowić mają drugą frakcję. Podczas pokierujemy niewielkimi mechami, czyli tytułowymi Tytanami. W wielu sytuacjach opłacalne będzie jednak opuszczenie ich kokpity, gdyż postacie graczy będą bardziej mobilne i potrafić mają wykonywać akrobacje typowe dla parkouru.

Gra nastawiona będzie głównie na tryb wieloosobowy. Autorzy dokładają jednak starań, aby zaprezentowany przez nich futurystyczny świat był ciekawy i posiadał własną historię. Ponadto podczas wieloosobowych starć często natrafimy na starannie przygotowane sekwencje podobne do tych, jakie możemy oglądać w kampaniach dla pojedynczego gracza w innych produkcjach.

TitanFall zapowiedziany został na razie wyłącznie na pecety oraz konsole Xbox 360 i Xbox One. Twórcy nie wykluczają jednak, że w przyszłości powstaną również wersje na inne platformy. Prawdopodobieństwo konwersji zwiększa fakt, że wydawcą jest firma Electronic Arts.

  1. Oficjalna strona studia Respawn Entertainment