Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2013, 20:23

autor: Bartosz Woldański

Wiedźmin 3: Dziki Gon także na Xboksie One – zwiastun E3 2013

Przedstawiciel studia CD Projekt RED potwierdził na konferencji Microsoftu, że Wiedźmin 3: Dziki Gon trafi także na konsolę nowej generacji Xbox One. Wersja ta otrzyma wsparcie dla Kinecta i technologii SmartGlass. Ponadto zaprezentowano świeży zwiastun gry.

Wiedźmin 3 wyjdzie także na Xboksie One - Wiedźmin 3: Dziki Gon także na Xboksie One – zwiastun E3 2013 - wiadomość - 2013-06-10
Wiedźmin 3 wyjdzie także na Xboksie One

John Mamais, przedstawiciel polskiego studia CD Projekt RED, pojawił się na konferencji Microsoftu i oficjalnie zdradził, że Wiedźmin 3: Dziki Gon zadebiutuje – zgodnie z zapowiedzią – także na Xboksie One. Z tej okazji pochwalono się także tym, że będzie możliwość wydawania głosowych komend, co ułatwi rzucanie znaków oraz pozwoli na błyskawiczną zmianę oręża. Z kolei interfejs gry będzie dostosowany do technologii SmartGlass, służącej do obsługi ekwipunku postaci.

Na konferencji pokazano również nowy zwiastun, który prezentuje kilka obszarów, jakie odwiedzimy – także konno – w świecie trzeciej części Wiedźmina. Możecie obejrzeć go poniżej:

Na filmiku ukazano przede wszystkim lokacje, które mogliśmy podziwiać wcześniej na obrazkach opublikowanych w brytyjskim magazynie EDGE. Na konferencji potwierdzono to, o czym już pisaliśmy. Po raz pierwszy w serii Wiedźmin doczekamy się ogromnego, otwartego świata. Ale, co ważniejsze, miasta i tawerny będą przepełnione NPC-ami. Z kolei system walki ma być nie tylko dynamiczny, ale będzie wymagać od gracza podejścia taktycznego. Próbkę tego, co twórcy chcą osiągnąć w Dzikim Gonie, możecie zobaczyć na udostępnionym w ramach targów E3 zwiastunie.

Jeden z artworków prezentujących świat Dzikiego Gonu - Wiedźmin 3: Dziki Gon także na Xboksie One – zwiastun E3 2013 - wiadomość - 2013-06-10
Jeden z artworków prezentujących świat Dzikiego Gonu

Premiera gry Wiedźmiin 3: Dziki Gon odbędzie się równocześnie na PC oraz konsolach PlayStation 3 i Xbox One w bliżej nieokreślonym okresie 2014 roku.