Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lipca 2012, 21:10

autor: Ender

343 Industries pracuje nad rocznicową wersją Halo 2?

W sieci pojawiły się plotki wskazujące na to, że po sukcesie rocznicowej wersji pierwszego Halo, studio 343 Industries zdecydowało się rozpocząć prace nad odświeżoną edycją drugiej części przygód Master Chiefa.

343 Industries pracuje nad rocznicową wersją Halo 2? - ilustracja #1

Na łamach brytyjskiego magazynu OXM pojawiły się niepotwierdzone informacje o nowej rocznicowej wersji gry Halo 2, którą miałoby przygotowywać studio 343 Industries. Według redakcji, na decyzję o jej wydaniu miała ponoć wpływ ogromna popularność i dobre wyniki sprzedaży Halo: Combat Evolved Anniversary, który ukazał się w listopadzie ubiegłego roku. Tytuł był odświeżoną wersją pierwszej odsłony hitowej serii sprzed 11 lat. Była to też pierwsza gra w uniwersum Halo, jaką stworzyło 343 Industries po przejęciu marki od studia Bungie.

W tej chwili nie dysponujemy żadnymi innymi informacjami na temat potencjalnej rocznicowej edycji Halo 2. Jeżeli opisywana plotka okaże się prawdziwa, dzięki Halo: Combat Evolved Anniversary wiemy przynajmniej czego możemy spodziewać się po produkcji. Najważniejszą nowością będzie z pewnością odświeżona oprawa graficzna, ale także wiele mniejszych ulepszeń oraz atrakcji skierowanych w stronę starszych fanów serii, które nie zmienią jednak drastycznie modelu rozgrywki. Halo 2 zadebiutowało 8 lat temu na konsoli Xbox. W 2007 roku zagościło natomiast na komputerach PC jako ostatnia gra z serii, która trafiła na tę platformę. Przypomnijmy jeszcze, że 343 Industries pracuje również nad Halo 4, mającym otwierać nową trylogię opisującą losy Master Chiefa. Premierę tego oczekiwanego tytułu zaplanowano na 6 listopada tego roku.

Od czasu premiery pierwszej części Halo na konsoli Xbox w 2002 roku, cykl stał się jedną z najbardziej dochodowych serii w historii branży gier. Przez lata uniwersum gry było sukcesywnie rozszerzane dzięki sequelom, komiksom, książkom i filmom, a także zaangażowaniu fanów. Master Chief, odziany w charakterystyczny zielony pancerz i hełm zasłaniający całą twarz, dzięki zdobytej z czasem popularności stał się jedną z nowych ikon amerykańskiej popkultury i gamingu. Halo przyczyniło się też w ogromnym stopniu do spopularyzowania FPS-ów i rozgrywek multiplayer wśród konsolowych graczy, czego efekty obserwujemy po dziś dzień.

  1. Dziesięć lat Master Chiefa - recenzja gry Halo: Combat Evolved Anniversary
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.