Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lutego 2011, 14:05

Wieści ze świata (Killzone 3, Dawn of War II: Retribution, Yakuza 4) 2/02/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o beta testach Realm of the Titans, Dragon Age Legends i Dawn of War II: Retribution, nowej odsłonie Super Mario Bros., a także długości głównego trybu fabularnego w Killzone 3. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o beta testach Realm of the Titans, Dragon Age: Legends i Dawn of War II: Retribution, nowej odsłonie Super Mario Bros., a także długości głównego trybu fabularnego w Killzone 3. Zapraszamy do lektury.

The Sims 3

Wczoraj do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych trafił nowy zestaw akcesoriów do gry The Sims 3. Impreza w plenerze pozwala graczom organizować niezapomniane imprezy pod gołym niebem. Premiera wersji dodatku zlokalizowanej na język polski odbędzie się w najbliższy piątek. Jej cena ustalona została na poziomie 39,90 złotych.

Realm of the Titans

Firma Aeria Games uruchomiła zapisy na zamknięte beta testy gry sieciowej Realm of the Titans. Jest to oczywiście kolejna produkcja rozwijająca mechanizmy znane z modyfikacji DotA, w której gracz toczy drużynowe bitwy na zamkniętych arenach. Do jego dyspozycji oddanych zostanie ponad 50 zróżnicowanych herosów, podzielonych na kilka frakcji.

Yakuza 4

Z informacji podanych przez brytyjską organizację BBFC, zajmującą się klasyfikacją wiekową gier, ujawniło, że w grze Yakuza 4 zawartych zostało blisko 6 i pół godziny przerywników filmowych. Dla porównania, Killzone 3 ma ich jedynie 70 minut, a Dragon Age II 103 minuty. Produkcja firmy SEGA zadebiutuje na europejskim rynku 18 marca, wyłącznie w wersji na PlayStation 3.

Wieści ze świata (Killzone 3, Dawn of War II: Retribution, Yakuza 4) 2/02/11 - ilustracja #1

Super Mario Bros.

Shigeru Miyamoto potwierdził, że pracuje aktualnie nad nową odsłoną serii Super Mario Bros., przeznaczoną na Nintendo 3DS. Słynny projektant ujawnił, że gra zrobi użytek ze wszystkich funkcji nowej przenośnej konsoli Nintendo, aczkolwiek nie zdradził żadnych istotnych szczegółów. Wiemy jedynie, że Mario doświadczy w niej nieznanych dotąd przygód.

Fight Night

Serwis Eurogamer dowiedział się od Mike’a Mahara, producenta Fight Night Champion, że studio EA Sports pracuje nad rozwiązaniem mogącym posłużyć za bazę dla gry bokserskiej robiącej użytek z Kinecta. Powstał już nawet prototyp. Póki co jest jednak za wcześnie na jego szersze wdrożenie (nawet po dopracowaniu można byłoby rozważyć co najwyżej dodanie prostej mini-gry wykorzystującej kontroler ruchu). Według Mahara, na chwilę obecną system zawarty w Fight Night Champion zapewnia najlepsze doznania płynące z uczestniczenia w wirtualnej walce bokserskiej. Przypominamy, że produkcja zadebiutuje na europejskim rynku 4 marca. Z kolei w tym tygodniu na XBL i PSN zadebiutowało jej demo.

Halo

Okazuje się, że w czerwcu 2010 roku firma Microsoft nie próżnowała, jeśli chodzi o Kinecta. Składała wtedy liczne wnioski o rejestrację adresów internetowych związanych z potencjalnymi grami wykorzystującymi kontroler. Jeden z nich to KinectHalo.com, odnoszący się do bestsellerowych przygód Master Chiefa. I choć studio 343 Industries (przejęło schedę po Bungie) pracuje wytrwale nad nową odsłoną serii, to raczej wątpliwym jest, aby była to produkcja tworzona z myślą o Kinectcie.

Warhammer 40,000: Dawn of War II – Retribution

Wystartowały beta testy trybu wieloosobowego Retribution – drugiego, samodzielnego rozszerzenia do gry strategicznej Warhammer 40,000: Dawn of War II. Osoby, które zamówiły produkcję studia Relic Entertainment przedpremierowo na Steamie mogą już pobrać stosownego klienta, natomiast gracze posiadający specjalny klucz, powinny podążać za wskazówkami opisanymi na oficjalnej stronie internetowej gry. Jeszcze niedawno ci drudzy mieli problemy z dołączeniem do testów – Relic od pewnego czasu stara się im zaradzić.

Wieści ze świata (Killzone 3, Dawn of War II: Retribution, Yakuza 4) 2/02/11 - ilustracja #2

Killzone 3

Przedstawiciele studia Guerrilla Games ujawnili, że ukończenie kampanii singleplayerowej w strzelaninie Killzone 3 zajmie graczowi około 10 godzin (choć najszybszy tester dotarł do napisów końcowych w czasie 8 godzin). Przy tym około 70 minut trzeba będzie przeznaczyć na oglądanie filmów przerywnikowych. Wyprawę na planetę Helghastów rozpoczniemy 23 lutego.

Dragon Age: Legends

Uruchomione zostały zapisy do zamkniętych beta testów gry społecznościowej Dragon Age: Legends (dostępnej dla użytkowników Facebooka). Osoby, które zdecydują się na dołączenie do grona graczy, będą mogły odblokować unikalne przedmioty dla głównego bohatera w Dragon Age II. Chodzi o pięć akcesoriów dających nam specjalne korzyści: Evra’s Might, Evra’s Trophy Belt, Air of Confidence, Ivo Family Crest oraz Dura’s Blue Flame. Uczestnicy zabawy dokonają tego biorąc udział w questach, dzieląc się dobrami z innymi użytkownikami Facebooka oraz rozbudowując swoje królestwo.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Resistance 3

Section 8: Prejudice

inFamous 2

LEGO Pirates of the Caribbean: The Video Game

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Infinity Blade - mini Epic Games Gramy!

Anarchy Reigns

Bionic Commando Rearmed 2

Dragon Age: Legends

Homefront - Inside Xbox Trailer (PL)

LEGO Pirates of the Caribbean: The Video Game

MotoGP 10/11 - gameplay

Ratchet & Clank: All 4 One - Co-Op Trailer

Realm of the Titans

Resistance 3

Władca Pierścieni: Wojna na Północy

Killzone 3 - kulisy produkcji (PL)

gry