Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lutego 2011, 18:05

autor: Jiker

Jeszcze w tym miesiącu zagramy w demo Yakuza 4

Firma SEGA ogłosiła, że jeszcze w tym miesiącu użytkownicy konsoli PlayStation 3 otrzymają szansę sprawdzenia w akcji wersji demonstracyjnej gry Yakuza 4.

Firma SEGA ogłosiła, że jeszcze w tym miesiącu użytkownicy konsoli PlayStation 3 otrzymają szansę sprawdzenia w akcji wersji demonstracyjnej gry Yakuza 4.

Jeszcze w tym miesiącu zagramy w demo Yakuza 4 - ilustracja #1

Demo trafi do bazy europejskiego PlayStation Network 16 lutego. Początkowo możliwość pobrania dema otrzymają jednak wyłącznie subskrybenci PlayStation Plus. Pozostali użytkownicy konsoli firmy Sony będą mogli to zrobić po upływie tygodnia, czyli 23 lutego.

W demonstracji czwartej odsłony bardzo udanej serii przygodowych gier akcji, gracz będzie mógł wcielić się we wszystkich czterech głównych bohaterów gry – znanego nam doskonale Kazumę Kiryu, byłego bezdomnego Shuna Akiyamę, zabójcę Yakuzy o nazwisku Taiga Saejima oraz detektywa Masayoshiego Tanimurę.

Jeszcze w tym miesiącu zagramy w demo Yakuza 4 - ilustracja #2

Pełna wersja Yakuza 4 zadebiutuje na europejskim rynku 18 marca. W produkcji po raz kolejny weźmiemy udział w walce o władzę w dystrykcie Kamurocho. Na potrzeby Yakuza 4 twórcy rozbudowali świat gry. Do użytku oddali dachy budynków, lokacje ukryte pod powierzchnią dzielnicy (podziemne parkingi, kanały, meliny), a także dodatkowy obszar o nazwie Rojiura.

Przypominamy, że trzecia odsłona Yakuzy zadebiutowała na europejskim i amerykańskim rynku w marcu ubiegłego roku. Produkcja spotkała się z ciepłym przyjęciem krytyków, aczkolwiek nie zawojowała list sprzedaży, gdyż zakupiło ją tylko około 350 tysięcy osób (nieoficjalne dane serwisu VGChartz.com). Jak widać wynik ten okazał się jednak wystarczający, by uznać udostępnienie anglojęzycznej „czwórki” za opłacalne.

O ile europejczycy w marcu otrzymają szansę zagrania w Yakuza 4, o tyle Japończycy będą mogli udać się do sklepów po kolejną odsłonę, zatytułowaną Yakuza: Of The End. Dzielnicę Kamurocho dotknie w niej potężny kataklizm oraz tajemnicza zaraza, która zamieni mieszkańców w krwiożercze zombie. Niezwykłemu zagrożeniu stawi czoła czwórka bohaterów – tym razem w składzie: Kazuma Kiryu, Goro Majima, Ryuji Goda oraz Shun Akiyama.