Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 stycznia 2017, 10:19

autor: Góral

Mario Kart 8 Deluxe - hit z Wii U ukaże się na Nintendo Switch

Mario Kart 8, najlepiej sprzedająca się gra na konsoli Wii U, ukaże się w wersji Deluxe na Nintendo Switch. Premiera produkcji odbędzie się 28 kwietnia bieżącego roku.

Mario Kart 8 to najlepiej sprzedająca się gra na konsolę Wii U. Firma Nintendo na razie jednak nie tworzy kolejnej odsłony cyklu, a zamiast tego pracuje nad Mario Kart 8 Deluxe na Switch. Jak sama nazwa wskazuje, będzie to ulepszona wersja wspomnianego hitu, która ukaże się 28 kwietnia bieżącego roku. Tytuł zaoferuje wszystko to, co oryginał, zostanie wyposażony w dodatki, jakie otrzymało pierwotne wydanie, a dodatkowo pojawią się w nim nowe trasy oraz postacie, w tym Inkling Girl, Inkling Boy, King Boo, Dry Bones i Bowser Jr. Produkcja przeznaczona będzie do zabawy w singlu i multiplayerze, a jeden kontroler Joy-Con umożliwi rozgrywkę dwóch graczy na podzielonym ekranie – jedna osoba sterować będzie lewą, a druga prawą częścią pada (więcej na temat jego działania znajdziecie w naszej wcześniejszej wiadomości).

Jeżeli chodzi o usprawnienia graficzne, to Nintendo poinformowało jedynie, że Mario Kart 8 Deluxe działać będzie w rozdzielczości 1080p w trybie telewizyjnym. Ze zwiastuna wynika jednak, że, nie licząc rozdzielczości, różnice w oprawie będą raczej niewielkie.

Mario Kart 8 to kolejna odsłona jednej z najpopularniejszych serii gier wideo. Produkcja ukazała się na konsoli Wii U w maju 2014 roku i okazała się znakomitą pozycją. Podczas zabawy wcielamy się rozmaite postacie z gier firmy Nintendo, którymi ścigamy się po zakręconych trasach, jeżdżąc zwinnymi, potrafiącymi także szybować, gokartami. Jak to w tego typu grach bywa, na trasie znajdują się rozmaite power-upy, dzięki którym możemy atakować przeciwników oraz bronić się przed nimi.

Mario Kart 8 Deluxe - hit z Wii U ukaże się na Nintendo Switch - ilustracja #2