Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 stycznia 2017, 10:36

Rayman Legends, Just Dance 2017 oraz Steep trafią także na Nintendo Switch

Firma Ubisoft przy okazji dzisiejszej prezentacji Nintendo Switch zapowiedziała, że na nową konsolę trafią trzy produkcje tego wydawcy: Rayman Legends, Just Dance 2017 oraz Steep.

Dzisiejsza prezentacja konsoli Nintendo Switch była dla wielu wydawców okazją do zapowiedzenia swoich tytułów na tę platformę: The Elder Scrolls V: Skyrim od Bethesdy, FIFA od EA Sports, nowej odsłony No More Heroes od Suda 51… Porty produkcji na maszynę japońskiego giganta ujawniła także firma Ubisoft. Niestety, francuski wydawca na razie nie ma zamiaru przenosić na Nintendo Switch swoich największych hitów.

Zamiast skakania po dachach w Assassin’s Creed będzie skakanie po platformach w Rayman Legends. - Rayman Legends, Just Dance 2017 oraz Steep trafią także na Nintendo Switch - wiadomość - 2017-01-16
Zamiast skakania po dachach w Assassin’s Creed będzie skakanie po platformach w Rayman Legends.

Ubisoft już po oficjalnej prezentacji zapowiedział, że na początek na nową konsolę trafią trzy produkcje tej firmy. Zdecydowanie najlepiej ocenianą z nich jest platformówka Rayman Legends, która w 2013 roku zadebiutowała na PC, PlayStation 3, Xboksie 360, PlayStation Vita oraz Wii U (później doczekała się także portów na PlayStation 4 oraz Xboksa One), na wszystkich platformach zbierając rewelacyjne oceny za sprawą świetnej oprawy audiowizualnej, kapitalnie zaprojektowanych poziomów i niesamowitej grywalności. Wyraźnie słabiej przyjęły się dwa następne, wydane w ubiegłym roku, tytuły: Just Dance 2017 oraz Steep. Pierwszy to kolejna odsłona popularnej serii tanecznej, niewprowadzająca większych usprawnień do dobrze znanej formuły. Druga jest zaś symulatorem zimowych sportów ekstremalnych, który pomimo obiecującej wizji dużego, otwartego świata z pełną swobodą poczynań gracza okazał się dość monotonną i niezbyt intuicyjną produkcją.

  1. Recenzja gry Rayman Legends – fenomenalna platformówka staje się jeszcze lepsza
  2. Recenzja gry Steep – alpejska stypa
Steep nie podbił serc graczy na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Wątpliwe, by udało mu się to na Nintendo Switch. - Rayman Legends, Just Dance 2017 oraz Steep trafią także na Nintendo Switch - wiadomość - 2017-01-16
Steep nie podbił serc graczy na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Wątpliwe, by udało mu się to na Nintendo Switch.

Jeśli chodzi o daty premier poszczególnych pozycji, na razie wiemy jedynie, że Just Dance 2017 ukaże się w momencie debiutu konsoli, czyli 3 marca, a gracze otrzymają przy okazji trzymiesięczny dostęp do usługi Just Dance Unlimited z 200 piosenkami. Xavier Poix z Ubisoftu zapowiedział jednak, że te trzy produkcje to dopiero początek zapowiedzi: „Wkrótce podzielimy się większą ilością informacji na temat innych ekscytujących projektów na Switch”. Miejmy nadzieję, bo gracze wyczekujący nowego sprzętu od Nintendo mogli spodziewać się bardziej znanych tytułów ze strony firmy mającej w zanadrzu takie marki jak Assassin’s Creed, Far Cry czy Watch Dogs.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy Ubisoft
  2. Oficjalna strona internetowa konsoli Nintendo Switch