Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 stycznia 2017, 06:09

autor: Góral

The Elder Scrolls V: Skyrim potwierdzone na Nintendo Switch

Na prezentacji konsoli Nintendo Switch nie zabrakło gry The Elder Scrolls V: Skyrim. Tytuł pojawił się na zwiastunie urządzenia w październiku 2016 roku, ale dopiero teraz doczekaliśmy się jego oficjalnej zapowiedzi.

The Elder Scrolls V: Skyrim, słynna gra RPG od studia Bethesda Softworks, która ukazała się w 2011 roku na konsolach Xbox 360, PlayStation 3 i PC-tach, a ostatnio na PlayStation 4 i Xboksie One dzięki The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition, pojawi się także na Nintendo Switch. Nie jest to wielka niespodzianka, gdyż fragmenty tej produkcji pokazywane były już podczas zapowiedzi nowego urządzenia Nintendo, ale dopiero teraz Bethesda, a właściwie to Todd Howard, potwierdził, że tytuł faktycznie zawita na nadchodzącym sprzęcie. Niestety oprócz krótkiego materiału wideo zamieszczonego poniżej, nie mamy nic więcej, gdyż firma nie podzieliła się żadnymi szczegółami, ani datą premiery.

The Elder Scrolls V: Skyrim to jeden z najgłośniejszych tytułów z gatunku RPG. Swego czasu produkcja zebrała mnóstwo bardzo wysokich ocen i była chwalona przede wszystkim za rozbudowaną i pełną swobody rozgrywkę. Podczas zabawy gracze wcielają się w dovahkiina, czyli łowcę smoków, który walcząc z tymi bestiami przejmuje ich moce.

W październiku 2016 roku ukazała się odświeżona wersja gry, zatytułowana The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition. Projekt przeznaczony jest na konsole PlayStation 4, Xbox One oraz PC-ty i oferuje ulepszoną oprawę graficzną oraz wszystkie dodatki wypuszczone do oryginalnego wydania.

The Elder Scrolls V: Skyrim potwierdzone na Nintendo Switch - ilustracja #1