Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 stycznia 2017, 06:05

autor: Adrian Werner

Super Mario Odyssey trafi na Nintendo Switch pod koniec roku

Nintendo oficjalnie zapowiedziało Super Mario Odyssey, czyli następną odsłonę klasycznego platformówkowego cyklu. Gra trafi na konsolę Switch pod koniec tego roku.

Nowa konsola firmy Nintendo nie może obyć się bez gry z Mario w roli głównej i Switch nie będzie wyjątkiem od tej reguły. Podczas konferencji japońska korporacja oficjalnie zapowiedziała Super Mario Odyssey, czyli trójwymiarową platformówkę, której krótkie fragmenty mogliśmy zobaczyć w październiku zeszłego roku, w trakcie pierwszego pokazu platformy.

Podczas zabawy Mario przemierzy wiele różnych poziomów, wśród których znajdziemy m.in. miasta, pustynie, wioski i lasy. Mapy mają cechować duże rozmiary oraz sandboksowa natura, zapewniająca dużą swobodę eksploracji.

Pod względem mechaniki Super Mario Odyssey stanowić ma ewolucję rozwiązań z poprzedniej serii. Będziemy więc eksplorowali lokacje wykorzystując akrobatyczne zdolności bohatera, gromadzili przedmioty, unikali pułapek oraz walczyli z wrogami poprzez naskakiwanie im na głowy. Nie zabraknie także starć z bossami.

Super Mario Odyssey trafi na Nintendo Switch pod koniec roku - ilustracja #2

Nie zabraknie jednak również nowości. Poza wspomnianą już sandboksowością map ciekawie prezentuje się czapka głównego bohatera, która ma być żywą postacią, potrafiącą zapewnić dostęp do specjalnych umiejętności. Przykładowo, Mario będzie mógł nią rzucić, a ta zawiśnie wtedy w powietrzu, oferując nam dodatkową platformę do wylądowania i pozwalając tym samym pokonać skokami dystans, który inaczej okazałby się zbyt duży dla wąsatego hydraulika.

Super Mario Odyssey zmierza wyłącznie na Nintendo Switch. Niestety, nie będzie to tytuł startowy dla konsoli. Zamiast tego premiera gry planowana jest na końcówkę tego roku.

Warto na koniec wspomnieć, że będzie to pierwsza od czterech lat nowa trójwymiarowa platformówka z Mario opracowana z myślą o konsoli domowej. Ostatnią produkcją tego typu było bowiem Super Mario 3D World, wydane w 2013 roku na Wii U.

  1. Nintendo – oficjalna strona firmy
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Super Mario Odyssey

Super Mario Odyssey