Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2013, 16:56

autor: Szymon "Hed" Liebert

Super Mario 3D World i Mario Kart 8 to nowe gry na Wii U

Super Mario 3D World oraz Mario Kart 8 to nowe tytuły, jakie zmierzają na konsolę Wii U. Firma Nintendo ujawniła, że pierwszy z nich pojawi się w grudniu tego roku. Na drugi poczekamy dłużej, bo do wiosny 2014 roku.

Super Mario 3D World zmierza na Wii U. - Super Mario 3D World i Mario Kart 8 to nowe gry na Wii U - wiadomość - 2013-06-11
Super Mario 3D World zmierza na Wii U.

Firma Nintendo pokazała nową odsłonę przygód słynnego hydraulika zatytułowaną Super Mario 3D World i skierowaną na konsolę Wii U. Tytuł będący rozwinięciem koncepcji z Super Mario 3D Land z 3DS-a zostanie wydany w grudniu tego roku. Produkcja ma oferować sporo akcji oraz tryb kooperacji dla czterech osób – gracze wybiorą postacie Mario, Luigiego, Peach lub Toada. Poniższy zwiastun powinien dać Wam pojęcie, z czym mamy do czynienia.

Super Mario 3D World przyniesie parę dodatków nieobecnych we wspomnianej odsłonie serii z 3DS-a. Przede wszystkim, w grze pojawi się nowe ulepszenie dla postaci – dzwonek zamieniający w… kota. Dzięki niemu Mario i spółka będą mogli wspinać się po ścianach i drapać przeciwników. Inną rzeczą jest to, że tytuł wykorzysta funkcjonalność ekranu dotykowego Game Pada – za jego pośrednictwem będziemy między innymi szukali ukrytych obiektów.

Mario Kart 8 na Wii U – motory, sekcje podwodne, zabawa grawitacją. - Super Mario 3D World i Mario Kart 8 to nowe gry na Wii U - wiadomość - 2013-06-11
Mario Kart 8 na Wii U – motory, sekcje podwodne, zabawa grawitacją.

Drugim tytułem, jaki trafi na Wii U jest Mario Kart 8, następna część słynnych wyścigów Nintendo. Tytuł zestawi elementy znane z dotychczasowych odsłon z paroma nowymi pomysłami. Dzięki temu w grze pojawią się motory, sceny podwodne oraz zabawa grawitacją. Ostatni z motywów sprawi, że często będziemy jeździć po pionowych ścianach lub nawet do góry nogami. Premiera Mario Kart 8 na Wii U nastąpi wiosną 2014 roku. Poniżej znajdziecie zwiastun gry.

  1. Więcej informacji z E3 2013