Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2013, 17:31

autor: Szymon Liebert

Bayonetta 2 pokazana w pełnoprawnym zwiastunie. Premiera w 2014 roku

W końcu doczekaliśmy się pełnoprawnego zwiastuna gry Bayonetta 2. Dzieło studia PlatinumGames zostało pokazane podczas transmisji Nintendo Direct zorganizowanej w ramach targów E3 2013.

Bayonetta 2 z nową fryzurą i wciąż w formie. - Bayonetta 2 pokazana w pełnoprawnym zwiastunie. Premiera w 2014 roku - wiadomość - 2013-06-11
Bayonetta 2 z nową fryzurą i wciąż w formie.

Podczas Nintendo Direct, transmisji przeprowadzonej przez firmę Nintendo w ramach targów E3, pokazano pełnoprawny zwiastun gry Bayonetta 2, nad którą pracuje studio PlatinumGames. Materiał jest potwierdzeniem, że produkcja będzie równie zwariowana i nieobliczalna jak pierwowzór. Chociaż nie wiemy zbyt wiele o zmianach, jakie zajdą w rozgrywce, dowiedzieliśmy się, że główna bohaterka zmieni swój wizerunek. Premiera Bayonetty 2 nastąpi w 2014 roku na Wii U.

Na czym polega zmiana w wyglądzie Bayonetty? Otóż wiedźma przywdzieje nowy strój i obetnie włosy. Ta wydawałoby się drobnostka jest dość istotna, bo w pierwszej odsłonie serii włosy Bayonetty wiązały się z częścią jej możliwości bojowych. Krótsze uczesanie nie znaczy, że bohaterka stanie się mniej sprawna czy słabsza. Wręcz przeciwnie, powyższy zwiastun jest wypełniony po brzegi absurdalnymi i niesamowicie dynamicznymi scenami walk, tak charakterystycznymi dla studia PlatinumGames.

Bayonetta 2 to kontynuacja slashera z 2009 roku, za który odpowiada studio PlatinumGames, znane z takich gier, jak MadWorld, Vanquish, czy niedawno Metal Gear Rising: Revengeance. Produkcja zasłynęła absurdalnym humorem, wyrazistą stylistyką i przede wszystkim złożonym systemem walki. Mimo, że tytuł zyskał aprobatę fanów gatunku, nie osiągnął wielkiego sukcesu rynkowego. Stworzenie kontynuacji podobno stało się możliwe dzięki zainteresowaniu Nintendo.

  1. Więcej informacji z E3 2013