Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2013, 17:33

autor: Bartosz Woldański

Super Smash Bros. – nowa odsłona zmierza na Nintendo Wii U oraz 3DS

Koncern Nintendo zapowiedział na konferencji z okazji targów E3 nową odsłoną gry Super Smash Bros. Tytuł zadebiutuje na konsole Wii U oraz 3DS. Co więcej, jedną z grywalnych postaci będzie… Mega Man.

Konferencja E3 firmy Nintendo przyniosła zapowiedzi nowych gier. Fani bijatyk oraz Mario i spółki powinni być zadowoleni - Super Smash Bros. – nowa odsłona zmierza na Nintendo Wii U oraz 3DS - wiadomość - 2013-06-11
Konferencja E3 firmy Nintendo przyniosła zapowiedzi nowych gier. Fani bijatyk oraz Mario i spółki powinni być zadowoleni

Firma Nintendo ogłosiła na tegorocznej konferencji E3 Super Smash Bros., nową część serii bijatyk z bohaterami klasycznych gier na konsole japońskiego koncernu. Produkcja trafi na Wii U oraz 3DS-a w 2014 roku. Jak wynika z udostępnionych materiałów, w kolejnym wydaniu Super Smash Bros. pojawią się nowe postacie i areny.

W akcji ponownie ujrzymy m.in. księżniczkę Peach, Donkey Konga, Bowsera, Pikachu, Kirby’ego, Foxa, Samusa, Linka z serii Zelda oraz… Mario. Do tej obsady dołączą po raz pierwszy w historii serii mieszkańcy wiosek z „symulatora życia” firmy Nintendo – Animal Crossing, a także duża niespodzianka, którą jest Mega Man. Z okazji pojawienia się kultowej postaci, która narodziła się w firmie Capcom, przygotowano specjalny zwiastun poświęcony wyłącznie jej. Pokrótce zaprezentowano charakterystyczne dla Mega Mana umiejętności, jakich użyjemy w nowej bijatyce Nintendo.

Nowa edycja Super Smash Bros. zadebiutuje równocześnie na obie zapowiedziane konsole. Powinniśmy spodziewać się tej samej zawartości – największą różnicę w tej chwili można zauważyć w oprawie wizualnej. Pomijając możliwości technologiczne urządzenia przenośnego, szata graficzna „mniejszej” wersji została wykonana w cel-shadingu.