Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 11 czerwca 2013, 19:50

Podsumowanie GRART i konkursu cosplay'owego w Krakowie

7 czerwca skończył się GRART. Cały dzień zapełniały go atrakcje takie jak prelekcje, szkolenia czy koncerty zespołów „Dobrobyt” oraz „I Set My Pixels On Fire”.

W ubiegły piątek, 7 czerwca, zakończył się GRART. Cały dzień prelekcji, szkoleń oraz inny atrakcji został zwieńczony koncertem zespołów „Dobrobyt” oraz „I Set My Pixels On Fire”. Dużą popularnością cieszył się konkurs przebrań cosplay’owych, wspierany przez firmę GRY-OnLine S.A. oraz firmę ROCCAT.

Podsumowanie GRART i konkursu cosplay'owego w Krakowie - ilustracja #1

Podczas trwania całego eventu, nie tylko zainteresowani całym przedsięwzięciem, ale również osoby przebywające w tym czasie w Artetece, próbowały odpowiedzieć na pytanie: „Czy gry mogą stać się źródłem inspiracji dla artystów”. Ciekawym urozmaiceniem była możliwość zagrania partyjki League of Legends. Sam konkurs cosplay’owy zaczął się w godzinach popołudniowych i cieszył się dużą frekwencją uczestników i uczestniczek.

Podsumowanie GRART i konkursu cosplay'owego w Krakowie - ilustracja #2
Podsumowanie GRART i konkursu cosplay'owego w Krakowie - ilustracja #3

Atrakcyjne nagrody, jak i rozgłos wśród grona polskich cosplay’erów zapewniły wysoką jakość strojów i zaangażowanie uczestników. Na scenie można było zobaczyć postacie wielu bohaterów gier video w tym np. humanoidalną wersję GLaDOS z Portal 2, Nocna Elfkę z World of Warcraft, bohaterów gry League of Legends czy Mad Moxxi z Borderlands 2.

Podsumowanie GRART i konkursu cosplay'owego w Krakowie - ilustracja #4

Cały czas nad przebiegiem konkursu czuwała cosplay’erka Aleksandra „Shappi” Tora, przebrana za Linka, bohatera serii gier Zelda. To ona, wraz z Jury, podjęła niełatwą decyzję odnośnie wyboru zwycięzcy. Oprócz głównej nagrody, jaką była sesja fotograficzna oraz zestaw akcesoriów gamingowych firmy ROCCAT, przygotowano również wiele pomniejszych nagród dla pozostałych uczestników. Cały konkurs wygrała Zofia "Zula" Kaleta, z stowarzyszenia „Wielosfer”, w stroju Spider Splicer z gry BioShock 2. Wartym dodania jest, iż jej przebranie opierało się na koncepcyjnych grafikach twórców tej gry.

Podsumowanie GRART i konkursu cosplay'owego w Krakowie - ilustracja #5

Na sam koniec jeszcze raz chcielibyśmy pogratulować wygranej laureatom oraz zaprosić do odwiedzenia galerii konkursu, gdzie można znaleźć więcej zdjęć i materiałów z przebiegu całego eventu.

Korzystając z okazji chcielibyśmy zaprosić wszystkich cosplay’erów do wzięcia udziału w nowym konkursie organizowanym przez GRYOnline.pl. Tym razem do wygrania jest 1000 EURO w gotówce oraz 10 nagród pocieszenia po 100 EURO każda. Zadaniem konkursowym jest wykonanie i zaprezentowanie stroju bohatera nadchodzącej gry Assassin’s Creed IV: Black Flag. Dopuszczalne są kobiece wersje stroju, jednak po więcej szczegółów zapraszamy na stronę konkursu.

Maciej Jałowiec

Maciej Jałowiec

Specjalista do spraw marketingu gier wideo. Łączy pasję do gier ze spostrzeżeniami na temat branży i światowej gospodarki. Zawodowo związany z firmą Techland, a wcześniej m. in. z Activision i Perfect World.

więcej