Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 września 2015, 14:30

Wieści ze świata (Shenmue III, EverQuest, Age of Wonders III, Star Fox Zero, Unreal Engine 4) 18/9/2015

Dziś piszemy m.in. o przedłużonej zbiórce pieniędzy na Shenmue III, kolejnym dodatku do EverQuest, wypuszczeniu patcha 1.7 i narzędzi moderskich do Age of Wonders III, opóźnieniu premiery gry Star Fox Zero oraz udostępnieniu dema Infiltrator użytkownikom silnika Unreal Engine 4. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Szaleństwo w środku tygodnia (do piątku 18.09 do godz. 19:00):

Promocja dnia (do soboty 19.09 do godz. 19:00):

Oferta weekendowa (darmowe granie do 20.09 do 22:00, przeceny do 21.09 do 19:00):

WARNER BROS. PUBLISHER WEEKEND (do 21.09 do 19:00), WWW – między innymi:

Oferta tygodniowa (do poniedziałku 21.09 do godz. 19:00) – obniżka cen 144 tytułów, WWW

Promocje na GOG.com

Weekend Promo: Indie Piniata Afterparty (do 22.09 do godz. 5:59), WWW – między innymi:

Wieści ze świata (Shenmue III, EverQuest, Age of Wonders III, Star Fox Zero, Unreal Engine 4) 18/9/2015 - ilustracja #1

Shenmue III – przedłużona zbiórka pieniędzy

Przez czas trwania akcji na Kickstarterze Yu Suzuki nie ukrywał, że ma apetyt na zebranie co najmniej 10 milionów dolarów (a licznik stanął na 6,3 miliona), więc nie jest wielkim zaskoczeniem, że na stronie internetowej gry Shenmue III doszło do wznowienia zbiórki pieniędzy. Do końca roku można nadal wspierać dzieło studia Ys Net, pomagając zrealizować te same cele dodatkowe, które wcześniej wymieniano na Kickstarterze. Takie same pozostały również nagrody i ich ceny, ale z jednym istotnym wyjątkiem – obecnie nie można zamawiać wersji PC, gdyż, jak wyjaśnia deweloper w FAQ, „aktualnie edycja na komputery osobiste jest omawiana z powiązanymi podmiotami”. Czyżby wydanie PC stanęło pod znakiem zapytania?

EverQuest – zapowiedź kolejnego rozszerzenia

Daybreak Game Company (dawne Sony Online Entertainment) zapowiedziało dwudzieste drugie rozszerzenie do MMORPG EverQuest. Wprawdzie nie ma ono jeszcze tytułu ani daty premiery (poza tym, że pewnie zadebiutuje, tak jak poprzednie dodatki, jesienią), ale znamy już najciekawsze punkty z jego zawartości. Będzie to więcej niż 15 nowych raidów, a także masa zadań, przedmiotów, zaklęć etc. Ponadto w grze znajdą się dwie klasyczne strefy raidowe (Plane of Fear i Plane of Hate) dla graczy na poziomach od 75. do 105. – wyzwania w nich będą skalowały się do najbardziej rozwiniętego gracza biorącego udział w danej wyprawie. Pełna zapowiedź 22. dodatku nastąpi 1 października.

Age of Wonders III – patch 1.7 i mody dostępne

Aktualizacja 1.7 do gry Age of Wonders III wyszła z fazy otwartej bety. Oznacza to, że wszyscy gracze mogą już tworzyć i pobierać wszechstronne modyfikacje do owej strategii turowej studia Triumph. Oprócz tego patch usunął, standardowo, szereg błędów i niedoróbek w balansie rozgrywki. Pełną listę wprowadzonych zmian, jak również linki do pierwszych modów, powstałych jeszcze w trakcie beta testów, znajdziecie pod tym adresem. Kolejne przeróbki będą pojawiały się na karcie Age of Wonders III w Warsztacie Steama.

Star Fox Zero – opóźnienie debiutu

Shigeru Miyamoto obwieścił, że premiera Star Fox Zero została przesunięta na pierwszy kwartał 2016 roku. Wprawdzie opracowywanie gry przebiega zgodnie z planem i byłoby możliwe wypuszczenie pod koniec roku – tak jak dotychczas planowano – solidnego produktu, ale deweloperzy chcą włożyć w niego więcej serca. Przez dodatkowy czas twórcy będą dopracowywali rozgrywkę przy użyciu dwóch ekranów oraz dopieszczali projekt poziomów i cutscenki.

Unreal Engine 4 – demo Infiltrator wypuszczone

Firma Epic Games wypuściła deweloperom korzystającym z silnika Unreal Engine 4 demo Infiltrator, by mogli wykorzystać jego elementy w swoich projektach. Mowa tu o bardzo zaawansowanej prezentacji wspomnianej technologii, którą po raz pierwszy pokazano światu podczas Game Developers Conference w 2013 roku. Poniżej możecie sobie przypomnieć, jak wyglądała owa demonstracja:

Galeria obrazków

Oprócz tego polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…oraz najnowsze filmy: