Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGWiiU
Okładka Paper Mario: Color Splash (WiiU)

Paper Mario: Color Splash WiiU

Jedna z odsłon popularnego cyklu gier RPG Paper Mario od firmy Nintendo przeznaczonego na konsolę Wii U. Paper Mario: Color Splash zaprasza graczy na wyspę Prism – krainę niegdyś mieniącą się kolorami, teraz z niewiadomych przyczyn tracącą swoje barwy.

RPG | fantasy | Mario | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii U
Okładka Paper Mario: Color Splash (WiiU)

producent: Nintendo

wydawca: Nintendo

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji WiiU:

7października2016

7października2016

Nintendo eShop

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Paper Mario: Color Splash na WiiU to kolejna odsłona cyklu gier RPG Paper Mario od firmy Nintendo, której nie trzeba przedstawiać żadnemu graczowi, gdyż spod jej skrzydeł wyszły takie serie jak Star Fox, The Legend of Zelda, Super Mario czy też Pokemon.

Fabuła

Akcja Paper Mario: Color Splash rozgrywa się na wyspie Prism. Niegdyś piękna i pełna kolorów lokacja popada w ruinę, gdyż z niewiadomych powodów zaczęła ona tracić swoje barwy. Papierowy Mario nie ma innego wyjścia i musi rozwikłać zagadkę, przywracając miejscówce dawną świetność.

Mechanika

Paper Mario: Color Splash na WiiU to gra RPG, w której przemierzamy kolejne lokacje, gdzie czekają na nas rozmaite zadania do wykonania. Mario uzbrojony jest tym razem w specjalny młot, dzięki któremu zamalowujemy puste fragmenty przestrzeni, przywracając im dawne barwy. W ten sposób zdobywamy złote monety, przywracamy do życia postacie czy też uwalniamy z zamkniętych pomieszczeń mieszkańców wyspy. Podczas walki również malujemy, ale nie świat, a karty, odpowiadające za rozmaite ataki.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Paper Mario: Color Splash łączy w sobie trójwymiarowe środowisko z płaskimi, papierowymi postaciami, dzięki czemu gra wygląda unikalnie. Całość stworzona została w kolorowym stylu znanym z innych produkcji, w których występuje Mario.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.5 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 149,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Paper Mario: Color Splash

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Podsumowanie Nintendo Direct - zapowiedziano Kirby: Planet Robobot i Paper Mario: Color Splash
Podsumowanie Nintendo Direct - zapowiedziano Kirby: Planet Robobot i Paper Mario: Color Splash

wiadomość4 marca 2016

Przygotowaliśmy zbiorczy artykuł, w którym publikujemy najważniejsze informacje z wczorajszej konferencji Nintendo Direct, gdzie Nintendo zapowiedziało kilka gier, w tym Kirby: Planet Robobot i Paper Mario: Color Splash.