Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Icewind Dale II (PC)

Icewind Dale II PC

Kontynuacja Icewind Dale, czyli przebojowego cRPG stworzonego przez Black Isle Studios. Fabułą ponownie przenosi graczy do mroźnych północnych krain świata Forgotten Realms.

RPG | fantasy | widok izometryczny | Dungeons & Dragons | kooperacja | klasyczne RPG

PC Windows
Okładka Icewind Dale II (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

27sierpnia2002

16października2002

pudełko PL

Kontynuacja Icewind Dale, przebojowego cRPG stworzonego przez Black Isle Studios, w którym ponownie przenosimy się do mroźnych krain świata Forgotten Realms. W Icewind Dale II czeka nas wędrówka po całkowicie nowych lokacjach i odkrywanie nieznanych dotychczas mrocznych labiryntów. Tym razem będziemy musieli stawić czoła Goblinoidom, które zjednoczone pod jednym sztandarem postanowiły zagarnąć cywilizowane Ten Towns. Pierwszym celem ataku stało się miasto Targos, pod którego mury przybyły koczownicze hordy Orków i Worgów. Gracz, wraz z towarzyszami z drużyny, musi sprostać wyzwaniu i powstrzymać szaleńcze ataki Goblinoidów, za którymi jak zwykle stoją magiczne moce.

W grze znalazło się ponad sto nowych magicznych przedmiotów, zarówno broni i zbroi, jak i specjalnego wyposażenia. Oprócz wszystkich czarów z Icewind Dale oraz dodatku Icewind Dale: Heart of Winter, wprowadzono pięćdziesiąt nowych (takich jak Executioner's Eyes czy Aegis), dzięki czemu w sumie dostępnych jest ponad 300 zaklęć. W grze nie zabraknie tryb „Heart of Fury”, znanego już z Heart of Winter, w którym gracze, przy pomocy dobrze rozwiniętej drużyny będą mogli toczyć bitwy o wysokim stopniu trudności. Zastosowano unowocześniony silnik Infinite, do którego wprowadzono modyfikacje znane już Baldur’s Gate II (możliwość używania broni w obu rękach, klasy postaci Sorcerer czy Monk), oraz wzbogacono o nowe kasy postaci (m.in. Mercenary, Giant Killer, Dreadmaster of Bane) i nowe rasy (Drow, Tiefling).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 3 CD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 1702 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Icewind Dale II

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Icewind Dale II

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Intel Pentium III 500 (AMD Duron lub Athlon)
  • 128MB RAM
  • 16x CD-ROM
  • DirectX 8.0+
Icewind Dale II - recenzja gry
Icewind Dale II - recenzja gry

Recenzja 16 października 2002, 10:15

Tworzenie własnej drużyny sprawiło mi olbrzymią przyjemność i spędziłem nad tym kilka godzin wypróbowując coraz to nowe możliwości, przydzielając punkty do różnych umiejętności i nieraz z żalem rezygnując z jednej stworzonej postaci na rzecz innej. Co by nie powiedzieć, ale w tym przypadku jeden z najważniejszych aspektów charakteryzujących dobrego cRPGa stoi na najwyższym poziomie.