Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 maja 2017, 10:40

autor: Janusz "Arantasar" Guzowski

Flight Sim World trafił do Wczesnego Dostępu

Do Wczesnego Dostępu Steam trafiła gra Flight Sim World – nowa produkcja studia Dovetail Games, znanego m.in. z gry Symulator Pociągu 2017. Deweloperzy zaimplementowali pełen cykl lotu, zmienne warunki pogodowe oraz tryb wieloosobowy. Pełna wersja powinna ukazać się w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami gra Flight Sim World trafiła do Wczesnego Dostępu Steam. Najnowsza produkcja studia Dovetail Games – znanego m.in. z gry Symulator Pociągu 2017 – ma stanowić kompletny symulator pilotowania samolotu i charakteryzować się wykorzystaniem najnowszych technologii modelowania i renderowania, zapewniający „oszałamiający realizm i szczegółowość”.

Gra zawiera już większość kluczowych elementów. Twórcy zdążyli zaimplementować pełen cykl lotu – oprócz samego pilotowania samolotu, możemy spróbować swoich sił zarówno przy podniesieniu maszyny, jak i przy lądowaniu. Do tego dochodzą zmienne warunki atmosferyczne, które w istotny sposób zmieniają charakter każdego z tych etapów. Deweloperzy podają, że w grze uwzględniono ponad dwadzieścia cztery tysiące lotnisk. Duży wpływ na rozgrywkę ma także poziom trudności. Dla początkujących graczy przygotowano mniej wymagający tryb, w którym będzie można szlifować swoje umiejętności. Dla bardziej doświadczonych użytkowników przewidziano złożone, wieloetapowe misje wymagające nie tylko pewnej ręki, ale też umiejętnego zarządzania stanem naszego płatowca. Na obecnym etapie wprowadzono też tryb wieloosobowy.

Gra Flight Sim World trafiła do Wczesnego Dostępu. - Flight Sim World trafił do Wczesnego Dostępu - wiadomość - 2017-05-20
Gra Flight Sim World trafiła do Wczesnego Dostępu.

Produkcja będzie otrzymywała regularne aktualizacje. W najbliższym czasie deweloperzy planują skupić się głównie na wprowadzeniu poprawek i rozszerzeń w systemie pogodowym, plannerze lotu oraz trybie wieloosobowym. Twórcy zapowiadają, że przez cały czas trwania Wczesnego Dostępu będą uwzględniać też sugestie graczy. Jak stwierdził producent wykonawczy studia Dovetail Games, Stephen Hood:

Społeczność symulatorów lotnictwa jest źródłem doświadczenia i profesjonalizmu, a Wczesny Dostęp jest naszym sposobem, by z tej wiedzy czerpać i sprawić, by gra Flight Sim World była tak dobra, jak to tylko możliwe. Nasze działanie sprawi, że przyszłość symulatorów lotnictwa będzie bardziej ekscytująca i jaśniejsza.

Zgodnie z założeniami deweloperów, pełna wersja powinna trafić na rynku w przeciągu najbliższych trzech lub czterech miesięcy.