Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Pro Cycling Manager 2021 (PC)
OkładkaPro Cycling Manager 2021 (PC)

Pro Cycling Manager 2021 PC

Dwudziesta pierwsza część serii menadżerów kolarskich od studia Cyanide. W Pro Cycling Manager 2021 stajemy na czele wybranej drużyny kolarskiej i prowadzimy ją do zwycięstw lub wcielamy się w określonego zawodnika, w którego skórze pniemy się po szczeblach kariery.

Sportowe | manager | kolarstwo

Pro Cycling Manager 2021 Premiera PC

3czerwca2021

Steam

3czerwca2021

producent: Cyanide Studio wydawca: Nacon / Bigben Interactive Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Pro Cycling Manager 2021

Motorsport Manager

Tour de France 2021

F1 Manager

Pro Cycling Manager 2021 to dwudziesta pierwsza odsłona popularnego cyklu menadżerów kolarskich. Produkcja została opracowana przez francuskie studio Cyanide, które czuwa nad serią od 2001 roku, kiedy to powstała jej pierwsza część.

Mechanika

Grę Pro Cycling Manager 2021 zaopatrzono w różnorodne licencje, dzięki czemu pojawia się w niej ponad 800 kolarzy i 80 zespołów, a także ponad 260 wyścigów i 700 etapów znanych z prawdziwych zawodów kolarskich. Swoistą wisienką na torcie jest natomiast 21 oficjalnych etapów wyścigu Tour de France 2021.

W trybie kariery wcielamy się w dyrektora sportowego ekipy kolarskiej. Możemy pokierować zarówno jedną z istniejących drużyn, jak i stworzyć od podstaw własny zespół. Podczas zabawy mamy na głowie różnorodne obowiązki. Rekrutujemy kolarzy, zatrudniamy personel do opieki nad nimi (na czele z trenerami, lekarzami i skautami poszukującymi nowych talentów) oraz układamy im plany treningowe, a przede wszystkim – zapewniamy im jak najlepszy sprzęt oraz możliwość startu we wszystkich najważniejszych wyścigach. Jako że na wszystko to potrzebujemy pieniędzy, w trakcie zabawy musimy poświęcać sporo uwagi poszukiwaniu sponsorów, a także trzymać pieczę nad finansami naszej ekipy. Ważną rolę odgrywa również dbanie o morale zawodników, gdyż jest ono bezpośrednio powiązane z ich wynikami.

W trybie Pro Cyclist natomiast tworzymy własnego kolarza i dołączamy do wybranej drużyny. Realizując wyznaczone nam cele, osiągamy kolejne zwycięstwa i stopniowo budujemy swoją pozycję zarówno w zespole, jak i w całym kolarskim świecie. W miarę postępów odblokowujemy nowe umiejętności i stajemy się coraz lepszym (oraz droższym, bo w konsekwencji zaczną się do nas dobijać konkurencyjne ekipy chcące mieć nas w swoich szeregach) zawodnikiem.

W opisywanym tytule wprowadzono liczne usprawnienia, które wyróżniają go na tle poprzedników. Przede wszystkim zmodyfikowano system celów wyznaczanych poszczególnym kolarzom, których liczbę ograniczają między innymi takie czynniki, jak zmęczenie danego zawodnika oraz trudne do przewidzenia zdarzenia losowe. Poza tym oprócz Mistrzostw Świata do kalendarza trafiły Mistrzostwa Europy. Pochylono się również nad pogodą, która wpływa na morale i kondycję kolarzy. Udoskonalono też interfejs oraz poprawiono wybrane aspekty szybkich symulacji (jak odległość pomiędzy kolarzami w trakcie jazdy na czas, uwzględnienie charakterystyki wzniesień na pagórkowatych etapach czy wpływ nawierzchni brukowej na jazdę). Listę wybranych nowości zamykają nieobecne wcześniej marki, dzięki czemu w grze pojawiły się ramy firm Canyon, Merida oraz Specialized, kaski Lazera oraz Rudy Project czy choćby koła marki Corima.

Tryby gry

Pro Cycling Manager 2021 pozwala na zabawę w pojedynkę lub w trybie multiplayer opartym na rywalizacji.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna gry Pro Cycling Manager 2021 co prawda nie poraża jakością wykonania, jednak spełnia swoje zadanie. Interfejs użytkownika, choć rozbudowany, jest na tyle przejrzysty, by nie przeszkadzał w sprawnym kierowaniu zespołem.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Pro Cycling Manager 2021 cena w dniu premiery: 142,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Pro Cycling Manager 2021

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Pro Cycling Manager 2021 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-540 3.06 GHz / AMD Phenom II X4 940 3.0 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 650 / Radeon HD 5770 lub lepsza
 • 15 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i5-8400 2.8 GHz / AMD Ryzen 5 2600X 3.6 GHz
 • 6 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7870 lub lepsza
 • 15 GB HDD
 • Windows 10 64-bit