Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCPS4PS5XONEXSX
Okładka Tour de France 2021 (PC)

Tour de France 2021

Poświęcona kolarstwu gra sportowa, posiadająca oficjalną licencję tytułowego wyścigu. W Tour de France 2021 możemy wcielić się w pojedynczego kolarza lub poprowadzić do kolejnych zwycięstw całą drużynę.

Sportowe | kolarstwo | elementy symulacyjne

Okładka Tour de France 2021 (PC)

data premiery gry:

3cze2021za 20dni

PC PS4 XONE PS5 XSX
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tour de France 2021 jest grą sportową poświęconą kolarstwu. Produkcja została opracowana przez rozwijające serię studio Cyanide, a jej wydaniem zajęła się firma Nacon.

Mechanika

Dzięki oficjalnej licencji tytułowego wyścigu, w Tour de France 2021 gracze mogą ścigać się na jego rzeczywistych 21 etapach, biorąc udział w zmaganiach sezonu 2021. Poza tym w grze pojawiają się inne rzeczywiste wyścigi, jak Paryż-Nicea, Paryż-Roubaix czy Liege-Bastogne-Liege (a także szereg nieoficjalnych zawodów pokroju Breizh Cup, Euro Tour, Giro di Como bądź Mistrzostw świata). Licencją objęto również zawodników, z którymi stajemy w szranki; wśród nich znajdziemy 19 ekip World Tour (ubranych w oficjalne koszulki) oraz drużyny Alpecin-Fenix, B&B Hotels P/B KTM czy choćby Total Direct Engine. Listę licencjonowanych elementów gry zamykają marki, których listę poszerzono o kilka nowych pozycji (dzięki czemu w grze możemy zobaczyć kaski HJC czy POC, ramy Meridy bądź Canyona lub choćby koła firm Vision i Specialized) czy wreszcie oficjalne obiekty ustawiane na trasach wyścigów (pokroju proporców lub łuków z liczbą kilometrów).

W zależności od wybranego trybu gry, w opisywanej produkcji możemy wcielić się w pojedynczego kolarza lub stanąć na czele całego zespołu. W trybie Pro Leader tworzymy od podstaw swojego zawodnika, nadając mu jeden z czterech profili – góral, sprinter, puncher lub wszechstronny. Decyzja podjęta na tym etapie będzie miała wpływ na to, jak nasz kolarz poradzi sobie w poszczególnych wyścigach (wygrana w Tour de France niekoniecznie musi się przełożyć na zwycięstwa w innych zawodach). W module Pro Team natomiast zaczynamy ze swoją drużyną na ostatnim szczeblu kolarskiej kariery i w miarę kolejnych zwycięstw wspinamy się na jej szczyt, zyskując możliwość startu w coraz bardziej prestiżowych zawodach.

Choć model jazdy jest zręcznościowy, autorzy dołożyli starań, by w realistyczny sposób odzwierciedlić specyfikę kolarskich zmagań. Wpływ na nasze wyniki ma więc zarówno ukształtowanie terenu, przez który przebiega trasa, oraz warunki atmosferyczne (na czele z wiatrem), jak i postura zawodnika oraz poziom jego zmęczenia. Pracując nad grą, twórcy pochylili się nad celami, które wyznaczamy każdemu ze swoich kolarzy przed startem danego etapu, a które determinują ich zachowanie podczas wyścigu oraz podejmowane przez nich decyzje. Poza tym deweloperzy wprowadzili nową mechanikę regeneracji; pomiędzy kolejnymi etapami i wyścigami musimy dać naszemu zawodnikowi chwilę wytchnienia, gdyż w przeciwnym wypadku jego forma zacznie drastycznie spadać, co przełoży się na jego coraz gorsze wyniki. Realizacja określonych zadań, jak wygrana w wyścigu lub zwycięstwo w danym etapie może natomiast odpowiednio ją podnieść. Ponadto autorzy podjęli się poprawy zachowania peletonu, dzięki czemu w trakcie wyścigu kolarze podejmują bardziej realistyczne decyzje (przykładowo faworyci starają się jechać blisko siebie).

Tryby gry

Oprócz trybów Pro Leader i Pro Team na sprawdzenie w Tour de France 2021 czeka moduł My Tour, w którym tworzymy własne zawody, przebierając w 89 etapach. Gra daje nam również możliwość wzięcia udziału w pojedynczych wyścigach, sprawdzenia się w specjalne przygotowanych wyzwaniach czy wreszcie rozegrania sesji treningowej. Oprócz tego tytuł oferuje rozbudowany edytor pozwalający na swobodną modyfikację poszczególnych zawodników i zespołów.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna gry Tour de France 2021 prezentuje poziom wykonania podobny do poprzednich odsłon cyklu. W najlepszym wypadku gra wygląda więc jedynie przeciętnie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Tour de France 2021

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Tour de France 2021

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-3470 3.2 GHz / AMD FX-6300 3.5 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7870 lub lepsza
  • Windows 7 64-bit
  • Rekomendowane:
  • Intel Core i7-3770 3.4 GHz / AMD FX-8350 4.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 3 GB GeForce GTX 780 / 4 GB Radeon R9 290X lub lepsza
  • Windows 10 64-bit
PC
PS4
XONE
PS5
XSX