Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Pro Cycling Manager 2022 (PC)
OkładkaPro Cycling Manager 2022 (PC)

Pro Cycling Manager 2022 PC

Pro Cycling Manager 2022 to gra należąca do najdłużej rozwijanej serii menadżerów kolarskich. Gra pozwala wcielić się w dyrektora drużyny sportowców lub pokierować karierą tylko pojedynczego zawodnika.

Sportowe | manager | kolarstwo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pro Cycling Manager 2022 Premiera PC

9czerwca2022

Steam

9czerwca2022

producent: Cyanide Studio wydawca: Nacon / Bigben Interactive

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Pro Cycling Manager 2022

Tour de France 2022

Motorsport Manager

F1 Manager

Pro Cycling Manager 2022 to kolejna odsłona popularnego cyklu menadżerów kolarskich, zapoczątkowanego w 2001 roku przez Cycling Manager. Grę, podobnie jak wszystkie wcześniejsze części serii, opracowało francuskie studio Cyanide.

Mechanika

Autorzy uzyskali oficjalne licencje, dzięki czemu w grze znajdziemy prawdziwych zawodników i zespołu. Gra oferuje kilkaset wyścigów i etapów zawodów kolarskich. Do tego dochodzi 21 oficjalnych etapów wyścigu Tour de France 2021.

Gra pozwala na wcielenie się w menadżera ekipy kolarskiej lub pokierowanie karierą pojedynczego zawodnika. W tej pierwszej opcji wybieramy jedną z istniejących drużyn lub tworzymy własną. Potem musimy zajmować się rekrutowaniem zawodników, organizowaniem ich treningu, dbaniem o morale, zapewnieniem im najwyższej jakości sprzętu oraz zatrudnianiem personelu (w tym trenerów, lekarzy czy skautów poszukujących nowych talentów). Trzeba także zajmować się finansową stroną całego przedsięwzięcia, w tym poszukiwaniem sponsorów.

Z kolei jeśli chcemy zająć się tylko pojedynczym kolarzem (co odbywa się w trybie Pro Cyclist) to wpierw musimy go stworzyć. Następnie dołącza on do wybranej przez nas drużyny, gdzie pilnujemy, aby osiągał sukces i miał coraz lepszą formę, co pozwala odblokowywać nowe umiejętności oraz otrzymywać oferty of lepszych zespołów.

W porównaniu z poprzednią odsłoną Pro Cycling Manager 2022  oferuje sporo nowości i ulepszeń. Autorzy zaimplementowali nowy system skautingu, który wymaga wysyłania skautów w różne regiony i rozwijania ich statystyk. Zmieniono także mechanizmy tworzenia nowych kolarzy – nie tylko są oni bardziej elastyczny i zachowują się jak rzeczywiści zawodnicy, ale każdego roku przybywa ich 1500-2000, czyli trzykrotnie więcej niż poprzednio.

Rozbudowano także system rozwoju kolarzy, który teraz bierze pod uwagę m.in. stosunki z innymi członkami drużyny i trenerem. Również same wyścigi są bardziej różnorodne, a gracze mogą cieszyć się ulepszonym interfejsem.

Tryby gry

Pro Cycling Manager 2022 pozwala zarówno na samotną zabawę, jak i rywalizowanie z innymi graczami w trybie multiplayer.

Kwestie techniczne

Gra posiada w pełni trójwymiarową oprawę graficzną, która w realistyczny sposób oddaje trasy i przebieg wyścigów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Klasyfikacja PEGI Pro Cycling Manager 2022

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Pro Cycling Manager 2022 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-540 3.06 GHz / AMD Phenom II X4 940 3.0 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 650 / Radeon HD 5770 lub lepsza
 • 16 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i5-11600K 3.9 GHz / AMD Ryzen 5 5600X 3.7 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7870 lub lepsza
 • 16 GB HDD
 • Windows 10 64-bit