Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Pro Cycling Manager 2024 (PC)
OkładkaPro Cycling Manager 2024 (PC)

Pro Cycling Manager 2024 PC

Menedżer sportowy poświęcony kolarstwu, należący do serii rozwijanej przez studio Cyanide. Na tle poprzednich odsłon cyklu Pro Cycling Manager 2024 wyróżnia się za sprawą gruntownie przebudowanego systemu pozyskiwania sponsorów oraz ich wymagań wobec naszej drużyny.

Sportowe | manager | rowery

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pro Cycling Manager 2024 Premiera PC

6czerwca2024

Steam

6czerwca2024

producent: Cyanide Studio wydawca: Nacon / Bigben Interactive

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Pro Cycling Manager 2024

F1 Manager 2024

Motorsport Manager

F1 Manager

Pro Cycling Manager 2024 jest poświęconą kolarstwu grą sportową typu manager. Produkcja reprezentuje cykl, który zapoczątkował i rozwija francuski zespół Cyanide Studio, mający w swoim portfolio również siostrzaną serię Tour de France.

Mechanika

W Pro Cycling Manager 2024 wcielamy się w rolę menadżera zespołu kolarskiego. Dzięki oficjalnym licencjom w grze pojawiają się prawdziwi kolarze, drużyny, firmy sponsorujące sportowców oraz zawody, na czele z wyścigiem Tour de France (sezon 2024).

Produkcja pozwala nam założyć własną drużynę bądź wybrać jedną z już istniejących, a następnie wziąć na swoje barki wszystko, co wiąże się z jej karierą. Podczas rozgrywki zajmujemy się ustalaniem planów treningowych dla naszych podopiecznych i wskazywaniem zawodów, w których wystartują, ustalaniem taktyki na każdy wyścig, pozyskiwaniem nowego wyposażenia dla sportowców, a także zatrudnianiem członków opiekującego się nimi personelu.

Oczywiście na wszystko to potrzebujemy pieniędzy, których głównym źródłem są sponsorzy. W odsłonie 2024 znacząco rozbudowano ten aspekt rozgrywki względem poprzednich. Przed podpisaniem umowy warto dokładnie zapoznać się z jej warunkami, na czele z czasem obowiązywania, a także oczekiwaniami poszczególnych partnerów. Niemniej gra może być warta świeczki, gdyż realizując stawiane przed nami cele sezonowe i długofalowe, stopniowo zyskujemy zaufanie poszczególnych podmiotów.

Same cele wyścigów są różnorodne; podczas gdy jeden sponsor może oczekiwać jedynie ekspozycji swojej reklamy na zawodach, inny będzie wymagał od naszej drużyny zwycięstw (na poszczególnych etapach bądź w całych wyścigach), zaś jeszcze inny może chcieć wywierać wpływ na skład naszej drużyny, na przykład żądając poprowadzenia do wygranej zespołu składającego się wyłącznie z przedstawicieli jego kraju. Najczęściej mniejsi gracze stawiają przed nami łatwiejsze do spełnienia wymagania, zaś im większych partnerów sobie wybierzemy, tym trudniejsze będą wyznaczane przez nich zadania.

Tryby gry

Pro Cycling Manager 2024 pozwala na zabawę w pojedynkę lub w trybie multiplayer przez Internet. Oprócz możliwości poprowadzenia całej drużyny kolarskiej, w grze zaimplementowano również tryb Pro Cyclist, gdzie koncentrujemy się na karierze pojedynczego zawodnika.

Ostatnia modyfikacja 14 czerwca 2024

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Pro Cycling Manager 2024 cena w dniu premiery: 164,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Pro Cycling Manager 2024

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Pro Cycling Manager 2024 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-540 3.06 GHz / AMD Phenom II X4 940 3 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 650 / Radeon HD 5770 lub lepsza
 • 20 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i5-11600K 3.9 GHz / AMD Ryzen 5 5600X 3.7 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7870 lub lepsza
 • 20 GB HDD
 • Windows 10 64-bit