Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka GT Manager '24 (PC)
OkładkaGT Manager '24 (PC)

GT Manager '24 PC

Sportowa gra strategiczna o mobilnym rodowodzie, w której zarządzamy zespołem uczestniczącym w długodystansowych wyścigach samochodowych. GT Manager ’24 zawiera szereg licencjonowanych pojazdów w pięciu oficjalnych kategoriach – od GT4 do Hypercar – i prawdziwych kierowców.

Strategiczne | manager | samochodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

GT Manager '24 Premiera PC

2024

Steam

2024

Gry podobne do GT Manager '24

F1 Manager 2024

F1 Manager 2023

Motorsport Manager

GT Manager ’24 to gra strategiczna typu manager poświęcona motosportowi, a dokładniej wytrzymałościowym wyścigom samochodowym. Jest to nieco rozbudowana i bardziej zaawansowana technologicznie konwersja gry GT Manager, która trafiła na urządzenia mobilne w 2021 roku.

Za opracowaniem obu tych pozycji stoi ta sama firma: francuska The Tiny Digital Factory, wyspecjalizowana w tytułach wyścigowych na smartfony i tablety. Na jej czele stoi Stéphane Baudet, który w latach 1997–2005 kierował studiem Eden Games, przyczyniając się do powstania serii Test Drive Unlimited oraz V-Rally.

Gameplay

W grze GT Manager ’24 możemy przebyć ścieżkę motosportowej kariery, pnąc się stopniowo od najwolniejszych pojazdów klasy GT4, przez GT3, GT2 i GTE, po Hypercar. W każdej kategorii występują licencjonowane samochody, należące do marek takich jak Bugatti, Porsche, Aston Martin, BMW, Mercedes, Audi, Chevrolet czy Alpine.

Jako szef zespołu nie bierzemy osobistego udziału w wyścigach, a jedynie wydajemy polecenia zatrudnionym przez nas kierowcom – decydujemy, jakim tempem mają jeździć, równoważąc prędkość z zużyciem silnika czy opon, a także wybieramy momenty zjazdu do boksu i wskazujemy mieszanki ogumienia odpowiednie do warunków na torze (przede wszystkim pogodowych).

Poza wyścigami zajmujemy się biznesową stroną funkcjonowania zespołu. Szukamy sponsorów, by zapewnić sobie płynność finansową, a fundusze przeznaczamy na zakup samochodów, zatrudnianie personelu na różne stanowiska – poza kierowcami (wśród których pojawiają się prawdziwe nazwiska) potrzebujemy np. inżynierów czy marketingowców – a także badania technologiczne, które poprawią osiągi naszych maszyn.

Dostęp do kolejnych opcji zyskujemy, gromadząc punkty doświadczenia i awansując na kolejne poziomy oraz rozbudowując siedzibę swojego zespołu. W toku rywalizacji bierzemy udział nie tylko w długich wyścigach wytrzymałościowych, ale też tych krótszych, sprinterskich. Każdy sezon składa się z dziesięciu rund, w których odwiedziamy kilkanaście torów wyścigowych inspirowanych sławnymi rzeczywistymi obiektami.

Tryby gry

Podstawą GT Managera ’24 jest tryb kariery dla pojedynczego gracza.

Technologia

GT Manager ’24 odznacza się dość szczegółowymi modelami samochodów, choć trójwymiarowe wizualizacje wyścigów mają uproszczony charakter. Kolorowy interfejs zdradza zaś mobilny rodowód gry.

Ostatnia modyfikacja 9 kwietnia 2024

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe GT Manager '24: Odpowiednia dla każdego wieku.

GT Manager '24 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 lub lepsza
  • 4 GB HDD
  • Windows 7/8/10/11