Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Pro Cycling Manager: Tour de France 2011 (PC)

Pro Cycling Manager: Tour de France 2011 PC

Pro Cycling Manager: Tour de France 2011 to rozbudowany menedżer sportowy, pozwalający graczom wcielić się w rolę szefa profesjonalnej grupy kolarskiej.

Symulacje | manager | kolarstwo

PC Windows
Okładka Pro Cycling Manager: Tour de France 2011 (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

24czerwca2011

1lipca2011

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pro Cycling Manager: Tour de France 2011 to następna część bodajże najbardziej popularnego menedżera kolarskiego na rynku. Gra tradycyjnie została stworzona przez Cyanide Studio, podejmując temat wyścigów kolarskich z perspektywy osoby zarządzającej grupą swoich zawodników. Po raz pierwszy w historii cyklu, najnowszą część mogą sprawdzić także posiadacze PlayStation 3 oraz Xboksa 360.

Wśród najważniejszych zmian w stosunku do poprzedniczek wymienić należy usprawnione funkcje menedżerskie. Przede wszystkim uproszczono interfejs użytkownika, dzięki czemu czytanie i analiza poszczególnych informacji nie sprawia teraz większych problemów nawet początkującym. Jednocześnie autorzy uspokajają, że nadal udało się zachować odpowiednią równowagę między przystępnością, a rozbudowaniem wszystkich opcji.

Większy wpływ na zainteresowanie sponsorów mają osiągnięcia naszych podopiecznych. Seria gorszych występów może zaowocować zmniejszeniem zarobków i ofert reklamodawców, co przekłada się na słabszą motywację podległych nam kolarzy. Poprawiona została również sztuczna inteligencja przeciwników, dzięki czemu wyścigi są jeszcze bardziej emocjonujące.

Powrócił dobrze przyjęty przez fanów edytor, pozwalający stworzyć własny wymarzony wyścig. Pojawiło się w nim więcej obiektów i efektów pogodowych do wyboru, co wpływa na możliwość zaprojektowania jeszcze bardziej zróżnicowanych tras. Te ostatnie prezentują się wyraźnie lepiej niż dotychczas, dzięki zastosowaniu usprawnionego silnika graficznego. Wpływa on na bardziej szczegółowe otoczenie i dokładniejsze odwzorowanie poszczególnych zawodników, wliczając w to odpowiednią budowę ciała i odmienny styl jazdy każdego z nich.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 232 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.6 / 10 na podstawie 72 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Pro Cycling Manager: Tour de France 2011

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Pro Cycling Manager: Tour de France 2011

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.2 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepszy)
  • 6 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Pro Cycling Manager: Tour de France 2011 - recenzja gry
Pro Cycling Manager: Tour de France 2011 - recenzja gry

Recenzja 13 lipca 2011, 14:37

Wyścigi rozgrywamy na kilka sposobów. Można całość zasymulować na szybko i po paru sekundach otrzymać gotowe wyniki, bądź też prześledzić etap poprzez szczegółowy opis sytuacji na trasie. Jednakże najwięcej frajdy sprawia podgląd na żywo, wprowadzający do obsługi menu dowodzenia ekipą. W tym aspekcie Pro Cycling Manager 2011 wypada po prostu obłędnie i choć wielkiego skoku jakościowego względem poprzedniego roku nie zanotowałem, to w kategorii gier sportowych jest to rzecz absolutnie wybijająca się na plus. Po pierwsze, oprawa wizualna jak na sportówkę prezentuje się znakomicie. Bardzo ładne tekstury kolarzy, duże mapy, wiele ciekawych i nierzucających się od razu w oczy detali oraz rozmaite efekty (rozmycie, głębia ostrości) powodują, że do każdej sesji z PCM 2011 podchodzę bez kwaśnej miny. Co najlepsze, nawet przy ustawieniu wysokiego poziomu szczegółów silnik gry bez zarzutu radzi sobie z setką jadących zawodników i do tego na nie najnowszej już konfiguracji sprzętowej. Wielkie brawa należą się twórcom za optymalizację i stabilność aplikacji.