Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS2
Okładka Downhill Domination (PS2)

Downhill Domination PS2

Gra „Downhill Domination” to dość oryginalna wyścigówka zręcznościowa. Oryginalna, bo rozgrywka polega na jeździe rowerem w dół górskich stoków.

Wyścigi | kolarstwo | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Downhill Domination (PS2)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

22lipca2003

27lutego2004

pudełko PL

Gra „Downhill Domination” to dość oryginalna wyścigówka zręcznościowa. Oryginalna, bo rozgrywka polega na jeździe rowerem w dół górskich stoków. Sposób rozgrywki przypomina konkurencyjna grę SSX. Konkurencyjna, jeśli brać pod uwagę gatunek. Zabawa w „Downhill Domination” polega, bowiem na udziale w wyścigach, podczas których należy jak najczęściej przeszkadzać przeciwnikom. Podczas walki o miejsce na podium trzeba kopać, uderzać pięściami itd. Wszystkie chwyty dozwolone, przecież szczęściu trzeba pomóc. Przeciwnicy powinni jak najczęściej zaliczać wywrotkę, a tym samym, trącić jak najwięcej sekund w stosunku do wyniku gracza. Co ciekawe, agresywne zachowania bohaterów gry można ulepszać. Tak wiec z czasem, ataki staja się coraz potężniejsze i przynoszą coraz lepsze efekty. Podczas zjazdu warto jak najczęściej wykonywać punktowane triki. Kombinacji jest wiele, a prezentowane na ekranie efekty potrafią zaskakiwać. Góry są strome, tempo gry jest, więc naprawdę spore, co (przy odpowiedniej zręczności gracza) owocuje niesamowitymi akrobacjami w powietrzu.

Punkty przyznawane za wykonywanie trików są zamieniane na gotówkę, która po zakończeniu wyścigu można wydać na usprawnianie roweru. Dostępnych w grze części jest całkiem sporo, tuning obejmuje m.in. ramy, koła, amortyzatory. Postępy w rozgrywce oznaczają odblokowywanie kolejnych części i gadżetów, a także pozyskiwanie sponsorów, którzy wspierają finansowo najlepszych zawodników. W „Downhill Domination” dostępnych jest łącznie 9, stworzonych na potrzeby gry, postaci. Każda z nich jest inna - są kobiety, są mężczyźni. Wybór zawodnika polega na zapoznaniu się z jego umiejętnościami, opisywanymi przez kilka współczynników. Gra oferuje 27 tras zjazdowych.

„Downhill Domination” to wiele rozmaitych sposobów na zabawę. Do podstawowych opcji należą m.in. Mountain Cross, Technical Downhill oraz Freeride. Mountain Cross przypomina wyścigi motokrosowe - krótkie trasy i wiele możliwości wzbijania się w powietrze. Technical Downhill to coś dla graczy spragnionych zadań specjalnych, rozgrywka w tym trybie cechuje się przede wszystkim wąskimi trasami najeżonymi przeszkodami. Natomiast Freeride oznacza całkowity brak konkurentów na trasie oraz nieograniczony czas, podczas którego należy zjechać na sam dół. Trasy są szerokie, jest wiele skrótów, a wybór miejsca zjazdu na danym odcinku zależy wyłącznie od gracza. Dostępne tryby gry to m.in. Career, Arcade, Freestyle, TimeTrial.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 198 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 239,90 PLN

Gry podobne do Downhill Domination

Klasyfikacja PEGI Downhill Domination

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.